ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zmiana polityki agencji DFC będzie "ogromnym krokiem naprzód" dla amerykańskiego przemysłu jądrowego
26.06.2020r. 12:39

Planowana zmiana, która pozwoli amerykańskiej agencji federalnej International Development Finance Corporation (DFC), wspierać projekty energetyki jądrowej w krajach rozwijających się, stanowi "ogromny krok naprzód" dla przemysłu jądrowego USA i wywrze presję na Bank Światowy, aby również przeanalizował swoją politykę inwestycyjną, twierdzi szefowa Instytutu Energetyki Jądrowej (NEI) w Waszyngtonie.

Maria Korsnick powiedziała w środę podczas webinarium, że decyzja DFC, która jest przedmiotem konsultacji społecznych i nie została jeszcze potwierdzona, "wprawi w ruch wiele mechanizmów".

"Pozwoli to również bankowi Export-Import Bank [oficjalnej agencji kredytów eksportowych rządu federalnego USA] zrozumieć znaczenie inwestycji w energię jądrową na całym świecie" - powiedziała. "Jest to bardzo, bardzo znaczące".

"Zwiększone finansowanie przez Export-Import Bank byłoby również dużym krokiem naprzód" - powiedziała dyrektor Korsnick.

DFC poinformował niedawno, że proponowana zmiana polityki i procedur środowiskowych i społecznych umożliwi rozważenie wsparcia projektów z zakresu energetyki jądrowej. "Modernizacja polityki DFC w celu oferowania finansowania projektów jądrowych wspiera mandat agencji dotyczący rozwoju, wzmacnia politykę zagraniczną USA i uznaje postępy technologiczne, które mogłyby sprawić, że energia jądrowa będzie szczególnie istotna na rynkach wschodzących", czytamy w oficjalnym stanowisku agencji.
Na przykład zaawansowane technologie jądrowe opracowywane i wdrażane w USA, w tym małe reaktory modułowe (SMR) i mikroreaktory, będą miały znacznie niższe koszty niż tradycyjne elektrownie jądrowe i mogą być odpowiednie dla krajów rozwijających się.

Dyrektor Korsnick powiedziała, że USA potrzebują znacznych inwestycji i odważnej polityki, aby utrzymać swoją pozycję światowego lidera w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego, technologii i operacji.

Zauważyła, że prawie dwa na trzy reaktory budowane obecnie na całym świecie są budowane przez Chiny lub Rosję. "Kraje te dokonują ogromnych inwestycji, powiększają swoje floty narodowe i rozwijają nowe technologie" - powiedziała.

Maria Korsnick stwierdziła, że USA potrzebują znacznych inwestycji i odważnej polityki, aby konkurować z Rosją i Chinami. "Teraz musimy wzmocnić pozycję amerykańskiego przemysłu, aby mógł konkurować merytorycznie z przedsiębiorstwami państwowymi z Rosji i Chin" - powiedziała. "Wsparcie rządu dla eksportu może mieć tutaj ogromne znaczenie".
NucNet , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE