ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ambasadorzy krajów UE przeciw wykorzystaniu FST do finansowania inwestycji w energetykę jądrową i gazową
26.06.2020r. 21:07

Agencja "Reuters" podaje, że ambasadorzy krajów UE zdecydowali o tym, iż Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji (FST) nie będzie mógł służyć do wsparcia inwestycji w energetykę wykorzystującą gaz ziemny oraz jądrową. Ostateczna decyzja zapadnie w rozmowach KE z Parlamentem - informuje "BiznesAlert.pl".

FST mający osiągnąć wartość 40 mld euro ma wesprzeć transformację energetyczną ze środków funduszu na odbudowę gospodarki unijnej po koronawirusie (30 mld euro) i z budżetu unijnego na lata 2021-27 (10 mld euro). Ma wspierać usuwanie emisji CO2 w energetyce, przebranżowienie górników i innych branż narażonych na skutki negatywne transformacji i uniezależniać regiony powęglowe od tego rodzaju działalności gospodarczej.

26 czerwca, Rada Unii Europejskiej zebrała ambasadorów państw członkowskich, aby omówić cele inwestycji z FST. Zdecydowali oni, że FST nie powinien wspierać inwestycji w w energetykę jądrową ani gazową.
Ostateczna decyzja zapadnie w dialogu między Komisją Europejską a Parlamentem, który poparł dofinansowanie przedsięwzięć tego typu. Osiem krajów europejskich, w tym Polska, opowiadało się za finansowaniem inwestycji gazowych z FST. To paliwo miało im posłużyć w przejściowym okresie transformacji energetycznej - czytamy w "BiznesAlert.pl".
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE