ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W górnictwie dwa nowe zakażenia, wyzdrowiały też dwie osoby
28.06.2020r. 13:19

Dwa nowe zakażenia zanotowano ostatniej doby wśród pracowników śląskich kopalń węgla kamiennego - oba w Polskiej Grupie Górniczej. Również w tej Grupie zanotowano od soboty dwa ozdrowienia w branży.

Według zebranych w niedzielę przez PAP danych z Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Polskiej Grupy Górniczej i ze spółki Węglokoks Kraj sytuacja epidemiczna w nich praktycznie nie zmieniła się od soboty. Od początku epidemii potwierdzono ogółem zakażenie koronawirusem u 6329 górników z kilkunastu kopalń, wobec 6327 dobę wcześniej.

W JSW, gdzie w trakcie epidemii wykryto najwięcej zakażeń w polskim górnictwie, w niedzielę, podobnie jak dzień wcześniej, łączna liczba takich przypadków wynosiła 3865 (od początku epidemii; wobec piątku wzrost o 2 zakażenia).

W kopalni Pniówek od początku epidemii do niedzieli koronawirusa stwierdzono u 1600 pracowników, w kopalni Zofiówka ich liczba wyniosła 1180, w kopalni Borynia 411, w kopalni Jastrzębie-Bzie 387, w kopalni Budryk 283, a w kopalni Szczygłowice - cztery.

Kwarantanną w niedzielę nadal pozostawało objętych 139 pracowników JSW (w sobotę było ich tyle samo). Wyzdrowiało w spółce od początku epidemii 1647 osób (bez zmian od soboty). Oznacza to, że liczba osób obecnie uznawanych za zarażone w JSW to 2219.

W największej węglowej spółce - Polskiej Grupie Górniczej - od soboty przybyły dwa nowe przypadki zakażeń i łącznie od początku epidemii ich liczba wzrosła do 1874. Wyzdrowiało dotąd 1475 osób - ta wartość wzrosła ostatniej doby też o dwie osoby. Realnie w spółce pozostawało w sobotę 399 zarażonych osób.
W niedzielę PGG nie podała danych w rozbiciu na poszczególne zakłady. Do piątku najwięcej zarażeń stwierdzono w tej spółce w kopalniach Jankowice (677), Sośnica (460), Marcel (237), Murcki-Staszic (236), Bolesław Śmiały (89), Bielszowice (72) i Ziemowit (27).

Według wcześniejszych danych m.in. 25 przypadków było też w Zakładzie Górniczych Robót Inwestycyjnych, a mniejsze liczby - w pozostałych kopalniach. W niedzielę na kwarantannie przebywało 484 pracowników PGG (dzień wcześniej - o dwóch mniej).

Obok zakładów PGG i JSW od początku epidemii zakażonych zostało też 590 górników z należącej do spółki Węglokoks Kraj kopalni Bobrek. Obecnie koronawirusa ma tam nadal 7 osób (w tym jeden pracownik firmy współpracującej z kopalnią); w piątek za chore uznawano tam 11 osób. Wyzdrowiało łącznie 583 górników. Żaden pracownik nie przebywa na kwarantannie.

Górnicy to nadal nieco ponad połowa z blisko 12 524 wszystkich osób zarażonych w woj. śląskim (dane z niedzieli, w tym ponad 7,2 tys. osób wyzdrowiało) i 18,7 proc. z ponad 33 907 osób zakażonych w całej Polsce (dane z niedzieli). Śląskie pozostaje województwem o największej w Polsce liczbie potwierdzonych zakażeń.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE