ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Francja rozszerza granice wspólnot energetycznych
29.06.2020r. 05:48

CRE, francuski regulator energetyki, zatwierdził propozycję zmiany maksymalnej dozwolonej odległości między członkami wspólnot energetycznych produkujących energię na potrzeby własne z 2 km na 20 km.

CRE poinformował, że nowe zasady opierają się na potrzebie łączenia gospodarstw domowych poprzez wspólnoty energetyczne w odległych i słabo zaludnionych obszarach. Rozważał również rządową propozycję zwiększenia maksymalnej łącznej mocy źródeł energii dla wspólnot energetycznych z 3 MW do 5 MW, ale postanowił nie zatwierdzać proponowanej zmiany.

W marcu br., po długiej fazie pilotażowej Francja umożliwiła funkcjonowanie nowych podmiotów na rynku energii, jakimi są wspólnoty energetyczne. Koncepcja wspólnot energetycznych łączy znajdujących się w określonej odległości odbiorców i producentów energii ze źródeł PV w jeden podmiot na rynku energii.
Włochy, Hiszpania i Portugalia, również wprowadziły przepisy wspierające rozwój wspólnot energetycznych.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE