ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

TSUE: najpierw środowisko, potem wiatraki
29.06.2020r. 06:25

Jak stwierdził Trybunał Sprawiedliwości UE w belgijskiej sprawie, rozporządzenie i okólnik, które określają ogólne warunki wydania pozwolenia na budowę i eksploatację turbin wiatrowych, same muszą podlegać wcześniejszej ocenie wpływu na środowisko - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Gazeta zwraca uwagę, że wyrok ten może mieć jednak znaczenie dla rozwoju energetyki wiatrowej w całej wspólnocie.

Zgodnie z ubiegłotygodniowym wyrokiem TSUE ocena środowiskowa powinna dotyczyć również rozporządzeń i okólników związanych z budową i eksploatacją turbin wiatrowych. Trybunał argumentował, że głównym celem dyrektywy 2001/42 dotyczącej oceny wpływu niektórych planów i programów na środowisko jest zapewnienie wysokiego poziomu ochrony środowiska.
"Tymczasem realizacja takich celów mogłaby być zagrożona przez wykładnię zwężającą, która pozwalałaby państwu członkowskiemu na uchylenie się od obowiązku przeprowadzenia oceny wpływu na środowisko poprzez odstąpienie od ustanowienia przepisów przewidujących obowiązek przyjęcia planów lub programów" - wskazał cytowany przez "Gazetę Prawną" TSUE.
Gazeta Prawna

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE