ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

RWE nie chce energii z elektrowni węglowej Datteln 4
29.06.2020r. 06:50

RWE zamierza limitować wykorzystanie źródeł emisyjnych i nie chce kupować energii z nowego bloku oddanego w ubiegłym roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

Docelowo zamierza przejąć aktywa energetyki odnawialnej od spółki-córki Innogy, której aktywa przesyłowe i dystrybucyjne trafią w ręce E.ona, kolejnej firmy niemieckiej na rynku. RWE pozwała Unipera odpowiedzialnego za Datteln 4 za opóźnienie budowy bloku o około dekadę. Chciała w ten sposób anulować umowę o zakupie energii z tej jednostki. Nie udało mu się dotąd zwyciężyć.
RWE zgodziła się w 2005 roku na zakup 450 MW mocy z bloku o planowanej mocy 1055 MW, który miał być gotowy w 2011 roku. Firma ta jest celem krytyki ekologów za zaangażowanie w aktywa węglowe, w tym wydobycie węgla brunatnego w Garzweiler, gdzie 26 czerwca odbyły się kolejne protesty. RWE otrzymało wsparcie federalne sięgające 2,6 mld euro na szybsze odejścia od paliwa tego typu. Niemcy chcą porzucić węgiel w energetyce do 2035 lub 2038 roku - przypomina BiznesAlert.pl.
Bizz-Energy/Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE