ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Plany budowy brytyjskiej elektrowni jądrowej Sizewell C przyjęte do przeglądu
29.06.2020r. 13:16

Plany przedłożone przez EDF Energy w celu uzyskania zgody na budowę elektrowni jądrowej Sizewell C w Suffolk zostały przyjęte do oceny przez brytyjski Inspektorat Planowania.

EDF Energy poinformowała, że wniosek został złożony pod koniec maja po czterech rundach konsultacji społecznych, które rozpoczęły się w 2012 r. Jego wniosek został odroczony na dwa miesiące "w uznaniu nadzwyczajnych okoliczności stworzonych przez koronawirusa".

"Decyzja [o przyjęciu wniosku] oznacza, że UK's Planning Inspectorate jest usatysfakcjonowany, że osiem lat konsultacji społecznych w ramach projektu zostało przeprowadzone prawidłowo i że można teraz przeprowadzić pełną analizę wniosku" - poinformowała francuska firma. "Obecnie jest odpowiedni czas na rozpoczęcie procesu, aby społeczeństwo mogło zobaczyć plany z nowymi wytycznymi dotyczącymi dystansu społecznego", dodała. "Zapewnimy, że obywatele będą mieli okazję, aby przeczytać wniosek dotyczący planów realizacji tego projektu, który pozostawi pozytywne i trwałe dziedzictwo na nadchodzące lata".

Podsumowanie propozycji zostanie udostępnione na stronie internetowej Sizewell C, a w najbliższych dniach zostanie wysłany społeczeństwu lokalnemu specjalny biuletyn, który przedstawi wszystkie sposoby, w jakie EDF Energy pomoże mieszkańcom wziąć udział w procesie planowania. Oficjalny początek procesu badania wstępnego to 8 lipca. Na tym etapie każdy może zarejestrować swoje zainteresowanie projektem w Inspektoracie Planowania. EDF Energy zauważyła, że ten etap procesu musi trwać 28 dni, ale wydłużono go do 30 września. Kopia pełnego wniosku i dokumentów pomocniczych jest dostępna na stronie internetowej Inspektora Planowania.
Sizewell C będzie niemal repliką Hinkley Point C (HPC), którą EDF Energy buduje w Somerset i, podobnie jak HPC, będzie w stanie dostarczyć 7% energii elektrycznej w Wielkiej Brytanii, gdy rozpocznie działalność komercyjną. Przy koszcie wynoszącym około 18 miliardów GBP (22 miliardy USD) EDF Energy powiedziała, że Sizewell C będzie tańsza w budowie niż HPC, której szacunkowy koszt wynosi od 21,5 miliarda GBP do 22,5 miliarda GBP.

Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, Sizewell C dostarczy około sześciu milionom domów "zawsze dostępną, niskoemisyjną energię elektryczną wyprodukowaną w Wielkiej Brytanii", która pozwoli uniknąć emisji 9 milionów ton CO2, stwierdziła EDF Energy. Elektrownia będzie wspierać rozwój odnawialnych źródeł energii i poprawi "odporność i bezpieczeństwo kraju" poprzez zmniejszenie importu energii.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE