ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polska zabiega w UE o dofinansowanie inwestycji w infrastrukturę gazową, która mogłaby posłużyć do transportu wodoru
29.06.2020r. 13:52

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda zdradził, że Polska zabiega na arenie Unii Europejskiej o dofinansowanie inwestycji w infrastrukturę gazową, która w przyszłości będzie mogła posłużyć do transportu wodoru - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Polska będzie dążyła do tego, aby było stosunkowo łatwe finansowanie technologii pomostowych, czyli tych między energetyką węglową a odnawialną. Dlatego myślimy mocno o inwestycji w infrastrukturę gazu ziemnego. Ona jako infrastruktura przesyłowa śle gaz, ale chcemy, aby Polska była krajem tranzytowym miksu gazu ziemnego i wodoru, który jest paliwem ekologicznym. Staramy się, aby dało się finansować tę infrastrukturę ze środków europejskich - powiedział wiceminister Puda na konferencji Europower 2020.
Zdradził, że przygotowanie polskiego stanowiska w sprawie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji to zadanie nowej grupy roboczej w rządzie, która zajmuje się już opracowaniem określonych propozycji.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE