ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Klienci kupujący rosyjskie gatunki ropy, muszą zapłacić dostawcom dodatkową premię względem ropy Brent
29.06.2020r. 15:07

Pod koniec minionego tygodnia rosyjska ropa Urals oferowana na CIF Rotterdam sprzedawana była z premią 2,35 dolarów względem ropy Brent. Jest to najwyższy poziom od 1994 roku, czyli od pomiarów prowadzonych przez agencję Argus - czytamy w BiznesAlert.pl.

Sytuacja dodatniej premii ropy gatunku Urals do Brent jest rzadko notowany. Zazwyczaj to ta druga sprzedawana jest z dodatnią premią w stosunku do ciężkiego i zasiarczonego Uralsa. Teraz sytuacja jest odwrotna. Wcześniejszy rekord premii Uralsa został ustalony pod koniec maja, z dostawami w czerwcu. Wtedy premia wyniosła 2,3 dolara za baryłkę.

Premia jest spowodowana znacznym obniżeniem wysyłki ropy z bałtyckich terminali naftowych z dostawą w lipcu o ponad 40 procent względem czerwca. Wynika to z ograniczeń porozumienia naftowego OPEC+ zawartego 12 kwietnia 2020 roku. Na ostatnim spotkaniu z szóstego czerwca, strony porozumienia przedłużyły dotychczasowy poziom cięć na poziomie 9,7 mln baryłek ropy dziennie do końca lipca.
Sytuacja powinna wrócić do normy wraz z poluzowaniem ograniczeń porozumienia - czytamy w BiznesAlert.pl.
Argus , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 30.06.2020r. 09:32
OPEC winien być zlikwidowany bo to mafijne porozumienie miedzypaństwowe producentów ropy do okradania wszystkich innych .
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE