ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Macron zapowiedział wydanie 15 mld euro na zieloną transformację
29.06.2020r. 15:59

Prezydent Francji Emmanuel Macron obiecał w poniedziałek przeznaczenie dodatkowych 15 mld euro na przyspieszenie ekologicznej transformacji gospodarki. To efekt spotkania z Obywatelską Radą Klimatyczną w Pałacu Elizejskim.

Podczas spotkania Macron zapowiedział również, że jest gotów zwołać referendum nad poprawką do konstytucji włączającą cele klimatyczne - o ile pozwoli na to parlament. Wśród innych pomysłów wymienił też uchwalenie ustawy o "ekobójstwie". Wedle projektu prawa spowodowanie poważnej szkody ekologicznej groziłoby karą więzienia i grzywną do 10 mln euro.

Macron sprzeciwił się natomiast pomysłowi nałożenia 4-proc. podatku od dochodów z dywidend, który miałby pomóc sfinansować ekologiczne reformy. Zdaniem Macrona taki podatek zniechęciłby przedsiębiorców do inwestycji.

"Wyzwanie dla naszego klimatu wymaga od nas, byśmy robili więcej" - powiedział podczas spotkania z aktywistami Macron.
Do spotkania doszło dzień po francuskich wyborach lokalnych, gdzie w wielu miastach kandydaci na burmistrzów z partii Zielonych (EELV) pokonało kandydatów ugrupowania Macrona w wielu dużych miastach, w tym w Lyonie, Bordeaux i Strasburgu.

Obywatelska Rada Klimatyczna została założona przez francuskiego prezydenta jako jedna z odpowiedzi na protesty "żółtych kamizelek".

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE