ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Będą zmiany w dotacjach z programu Mój Prąd
29.06.2020r. 17:44

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej potwierdza zasygnalizowane przez Ministerstwo Klimatu zmiany w programie dotacji na domowe instalacje fotowoltaiczne "Mój Prąd".

Ostatnio Ministerstwo Klimatu poinformowało, że program Mój Prąd, z którego od września zeszłego roku dofinansowywane są inwestycje w domowe mikroinstalacje fotowoltaiczne, zostanie rozszerzony.

O zakres planowanych zmian portal Gramwzielone.pl zapytał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W odpowiedzi Donata Bieniecka-Popardowska z Departamentu Edukacji Ekologicznej i Komunikacji Społecznej NFOŚiGW potwierdziła, że przygotowywane są zmiany zasad programu Mój Prąd.

Przedstawicielka NFOŚiGW poinformowała, że planowane jest rozszerzenie zakresu dotacji, przyznawanych dotąd tylko na domową fotowoltaikę, także na domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Po wprowadzeniu dotacji na domowe ładowarki program Mój Prąd uzupełniałby się z innym programem Narodowego Funduszu, w którym nabór rozpoczął się kilka dni temu i w którym osoby fizyczne mogą dostać dofinansowanie na zakup samochodu elektrycznego.

W programie "Zielone auto" można uzyskać dotację na zakup samochodu osobowego w wysokości 18 750 zł, przy czym wartość dotacji nie może przekraczać 15 proc. kosztu kwalifikowanego, a cena auta nie może być wyższa niż 125 tys. zł.

- Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Klimatu planowane jest rozszerzenie programu Mój Prąd przez dodanie do kosztów kwalifikowanych zakresu dotyczącego finansowania przydomowych ładowarek do aut elektrycznych. Obecnie jesteśmy na etapie zatwierdzania zmian w programie - komentuje Donata Bieniecka-Popardowska.
Jednocześnie z uzyskanych informacji wynika, że na razie nie jest planowane zwiększenie budżetu programu Mój Prąd.

Ponadto, przynajmniej obecnie, nie zakłada się włączenia do programu Mój Prąd możliwości uzyskania dotacji na montaż domowego magazynu energii.

- Domowe magazyny energii to kolejny krok, najpierw skupiamy się na ładowarkach do aut elektrycznych. Aczkolwiek magazyny energii dofinansowywaliśmy już w ramach programu Agroenergia - informuje Donata Bieniecka-Popardowska.

Program Agroenergia jest jednak adresowany do gospodarstw rolnych, a po zakończeniu pierwszego naboru w tym programie na razie nie wiadomo, kiedy i na jakich zasadach rozpocznie się kolejny.

Z informacji uzyskanych od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynika ponadto, że przygotowywana jest nowa edycja innego programu, z którego można pozyskać dofinansowanie m.in. na odnawialne źródła energii. Chodzi o program Energia Plus. Nowy nabór wniosków w tym programie, którego zasady mają zostać zmodyfikowane, jest obecnie planowany na trzeci kwartał bieżącego roku.

Na razie NFOŚiGW nie informuje, jakich zmian można spodziewać się w Energii Plus. - Zmiany są na etapie ostatnich uzgodnień, będziemy o nich mówić bliżej samego naboru - informuje Donata Bieniecka-Popardowska.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE