ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA chce objęcia sankcjami firm, które chciałyby certyfikować Nord Stream 2
30.06.2020r. 08:18

Senatorzy Ted Cruz, Genie Sheikjin, John Barrasso, Ron Johnson i Tom Cotton zaproponowali, żeby poszerzone sankcje wobec Nord Stream 2 trafiły do budżetu obronnego USA na rok fiskalny 2020-21 rozpoczynający się pierwszego października. Poszerzone obostrzenia mogą uniemożliwić certyfikację i rozpoczęcie dostaw przez gazociąg - czytamy w BiznesAlert.pl.

Wspomniani politycy złożyli propozycję poprawki do budżetu po tym, jak na początku czerwca przedstawili projekt pogłębionych sankcji wobec podmiotów zaangażowanych w budowę spornego gazociągu Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec. Wpisanie sankcji do budżetu obronnego może przyspieszyć ich implementację i utrudnić ewentualne weto prezydenckie. W grudniu 2019 roku zostały w ten sposób zapisane pierwsze sankcje wobec tego spornego projektu gazociągu. Teraz propozycja senatorów musi zyskać poparcie Izby Reprezentantów. Pojawiła się tam propozycja nowych sankcji, które także miałyby trafić do budżetu amerykańskiego.

Propozycja Amerykanów zakłada objęcie sankcjami firm, które chciałyby certyfikować Nord Stream 2. Certyfikacja umożliwia dopuszczenie inwestycji tego typu do pracy. Dziennik RBK ustalił, że mogłaby się nią zająć norweska DNV GL, która zastrzegła juaż, że podporządkuje się prawu, a więc i ewentualnym sankcjom amerykańskim. Rosjanie nie będą mogli rozpocząć dostaw gazu, jeśli nie uzyskają certyfikacji.
Media niemieckie, a za nimi część opinii publicznej w Niemczech, twierdzi, że poszerzone sankcje mogłyby także uderzyć w Bundesnetzagentur, niemieckiego regulatora certyfikującego zgodność pracy inwestycji z przepisami unijnymi. Jednakże projekt sankcji wspomina o usłudze certyfikacji, sugerując, że chodzi o proces komercyjny, który mogłaby przeprowadzić DNV GL - czytamy w BiznesAlert.pl.
RBK , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE