ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Blok jądrowy Fuqing-5 zgodnie z harmonogramem rozpocznie działalność komercyjną do końca roku
30.06.2020r. 09:19

Rzecznik China National Nuclear Power Co Ltd (CNNP) przekazał, że około połowy 2020 r. rozpocznie się pierwszy załadunek paliwa jądrowego do rdzenia reaktora w bloku nr 5 elektrowni jądrowej Fuqing w prowincji Fujian, w południowo-wschodnich Chinach. Do końca roku planowane jest rozpoczęcie pracy komercyjnej bloku.

Zhu Hy, starszy menedżer w CNNP, powiedział, że blok nr 6 w EJ Fuqing, którego budowa rozpoczęła się również w 2015 r., ma być uruchomiony w 2021 r.

Chiński koncern w trakcie przygotowań do uruchomienia obu bloków będzie korzystał z wiedzy i doświadczenia ekspertów Światowego Stowarzyszenia Operatorów Jądrowych (WANO), którzy zapewnią ciągłe wsparcie tego procesu.

Fuqing-5 i 6 są wyposażone w reaktory Hualong One. Hualong One, lub HPR1000, jest rodzimym reaktorem wodnym z trzema pętlami pod ciśnieniem o mocy 1000 MWe.

Konstrukcja HPR1000 zawiera zaawansowane technologie, takie jak aktywne i pasywne systemy bezpieczeństwa, podwójna obudowa bezpieczeństwa, 18-miesięczny cykl pracy i projektowany okres pracy 60 lat.

Pozostałe cztery reaktory w Fuqing, które rozpoczęły działalność komercyjną w okresie od listopada 2014 r. do września 2017 r., to jednostki CNP 1000 o mocy 1000 MWe.
Po zakończeniu budowy sześć bloków EJ Fuqing będzie w stanie dostarczyć ponad 50 miliardów kWh energii elektrycznej rocznie. Roczna wartość produkcji brutto każdej jednostki wyniesie ponad 20 miliardów juanów (2,8 mld USD, 2,5 mld EUR).

EJ Fuqing zapewni znaczącą wartość dla lokalnego biznesu i populacji 1,3 miliona osób. Oprócz własnego personelu liczącego 2100 pracowników pomoże stworzyć ponad 30 000 lokalnych miejsc pracy. Zhu powiedział, że zostaną znacznie zmniejszone lokalne emisje CO2 pochodzące ze spalania węgla, przyczyniając się do poprawy stanu środowiska.

Elektrownia jądrowa Fuqing otrzymała znaczne wsparcie ze strony WANO. Zhu powiedział, że centrum WANO w Tokio przeprowadziło misję wsparcia, przegląd przed uruchomieniem, wzajemną ocenę oraz warsztaty i seminaria dotyczące doskonalenia technologii w ramach nowego programu pomocy. Wszystko to pomaga przy bezpiecznym i niezawodnym uruchamianiu Fuqing-5, powiedział Zhu.

"Najważniejszą korzyścią z bycia członkiem WANO, jest to, że WANO zapewnia platformę dla partnerów międzynarodowych do komunikacji pomiędzy sobą", powiedział Zhu. "Dzięki ciągłej wymianie doświadczeń między operatorami poprawia się wydajność operacyjna całej branży".
NucNet , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE