ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ponad 250 ozdrowień w górnictwie, dziewięciu nowych chorych
30.06.2020r. 11:05

Dziewięć nowych zakażeń odnotowano w ciągu ostatniej doby wśród pracowników śląskich kopalń węgla kamiennego. W górniczych spółkach przybyło od poniedziałku 256 ozdrowieńców. Łącznie w całym górnictwie za chore uznawanych jest obecnie 2 285 osób.

Według zebranych we wtorek przez PAP danych z Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Polskiej Grupy Górniczej i spółki Węglokoks Kraj, od początku epidemii potwierdzono ogółem zakażenie koronawirusem u 6 344 górników z kilkunastu kopalń, wobec 6 335 dobę wcześniej.

W ostatniej dobie stwierdzono też ozdrowienia 256 zakażonych wcześniej pracowników: 194 z JSW oraz 61 z PGG oraz jeden z Węglokoksu Kraj.

W JSW, gdzie w trakcie epidemii wykryto najwięcej zakażeń w polskim górnictwie, we wtorek rano łączna liczba takich przypadków wynosiła 3 874 (od początku epidemii; od poniedziałku wzrost o 6). Nowi zarażeni to trzej pracownicy kopalni Budryk (od początku epidemii do wtorku koronawirusa stwierdzono tam u 289 pracowników), dwaj kopalni Borynia (dotąd 413) i jeden kopalni Pniówek (1 601).

W pozostałych kopalniach JSW nie przybywało w dwóch ostatnich dniach osób zakażonych: w kopalni Zofiówka od początku epidemii ich liczba wyniosła, w kopalni Jastrzębie-Bzie 387, a w kopalni Szczygłowice - cztery.

Kwarantanną w poniedziałek pozostawało objętych 122 pracowników JSW (w poniedziałek o 1 mniej). Wyzdrowiało w spółce od początku epidemii 1 913 osób (wzrost od poniedziałku o 194 osoby). Oznacza to, że liczba osób obecnie uznawanych za zarażone w JSW to 1 961.
W największej węglowej spółce - Polskiej Grupie Górniczej - od poniedziałku przybyły trzy nowe przypadki zakażenia i łącznie od początku epidemii ich liczba wzrosła do 1 880. Wyzdrowiały dotąd 1 562 osoby - ta wartość wzrosła ostatniej doby o 61 osób. W spółce jest zarażonych 318 osób.

Od piątku PGG nie podaje danych w rozbiciu na poszczególne zakłady. Do piątku najwięcej zarażeń stwierdzono w tej spółce w kopalniach Jankowice (677), Sośnica (460), Marcel (237), Murcki-Staszic (236), Bolesław Śmiały (89), Bielszowice (72) i Ziemowit (27).

Według wcześniejszych danych m.in. 25 przypadków było też w Zakładzie Górniczych Robót Inwestycyjnych, a mniejsze liczby - w pozostałych kopalniach. We wtorek na kwarantannie przebywało 399 pracowników PGG (dzień wcześniej - o 85 więcej).

Obok zakładów PGG i JSW od początku epidemii zakażonych zostało też 590 górników z należącej do spółki Węglokoks Kraj kopalni Bobrek. Obecnie koronawirusa ma tam nadal sześciu osób (w tym jeden pracownik firmy współpracującej z kopalnią); w piątek za chore uznawano tam 11 osób. Wyzdrowiało łącznie 584 górników. Żaden pracownik nie przebywa na kwarantannie.

Górnicy to ponad połowa z 12 602 wszystkich osób zarażonych w woj. śląskim (oficjalne dane z poniedziałku, w tym blisko 7,5 tys. osób wyzdrowiało) i 18,4 proc. z 34 393 osób zakażonych w całej Polsce (dane oficjalne z poniedziałku). Śląskie pozostaje województwem o największej w Polsce liczbie potwierdzonych zakażeń.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE