ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nowa usługa Enei dla przedsiębiorców
30.06.2020r. 11:12

Enea wprowadziła na rynek nową usługę dla przedsiębiorców z grup taryfowych C2x, Bxx oraz Axx - Enea Optima. To aplikacja, która umożliwia zdalną akwizycję danych pomiarowych oraz efektywne zarządzanie poborem energii elektrycznej.

Enea Optima to oprogramowanie, które pomaga firmom w skutecznej i efektywnej kontroli oraz optymalizowaniu parametrów zasilania energią elektryczną. Korzystając z komputera, laptopa czy smartfona z dostępem do internetu użytkownik zyskuje możliwość stworzenia mobilnego centrum zarządzania energetycznego. Instalacja aplikacji nie wymaga konieczności ponoszenia nakładów na rozbudowę własnej infrastruktury teleinformatycznej, nawet w firmach posiadających rozproszoną strukturę.

- Wiemy jak wiele czynników wpływa na zmienność kosztów użytkowania energii elektrycznej, dlatego przygotowana usługa Enea Optima pozwoli świadomie i efektywnie zarządzać gospodarką energetyczną w firmie oraz znacząco ułatwi i zautomatyzuje ten proces. Enea Optima daje możliwość redukcji zużycia energii oraz zapotrzebowania na moc, a to przekłada się także na realny wpływ na optymalizację kosztów i ochronę środowiska naturalnego - powiedział Piotr Adamczak, wiceprezes Enei ds. handlowych.

Działanie systemu opiera się na zdalnym pozyskiwaniu danych pomiarowych, zarówno historycznych jak i bieżących oraz ich monitorowaniu i analizie w czasie rzeczywistym. Dzięki przejrzystemu interfejsowi obsługa aplikacji Enea Optima jest intuicyjna, a rozbudowane funkcjonalności pozwalają na uzyskanie informacji o przerwach w zasilaniu czy awarii urządzeń. Enea Optima tworzy raporty dotyczące optymalizacji parametrów zasilania oraz analizy i symulacje kosztowe. Poprzez aplikację użytkownik może planować koszty i optymalizować politykę zakupu energii elektrycznej, a także potwierdzić efektywność energetyczną własnej infrastruktury.
Usługa Enea Optima realizowana jest w formie miesięcznego, zryczałtowanego abonamentu, który daje całodobowy i zdalny dostęp do systemu. Wysokość opłaty abonamentowej zależy od wybranego zakresu dostępnych funkcjonalności oraz liczby obsługiwanych liczników. W ramach oferty Enea zapewnia także doradztwo, szkolenie oraz wsparcie przy uruchomieniu i korzystaniu z systemu.

Dodatkowo dla klientów, którzy zdecydują się na zakup usługi do 31 sierpnia 2020 Enea oferuje miesiąc abonamentu gratis.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: On 30.06.2020r. 19:42
Ciekawa propozycja na pierwszy rzut oka
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE