ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Spółdzielnia energetyczna postawi ogromną farmę wiatrową
30.06.2020r. 16:00

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, działająca w Holandii spółdzielnia energetyczna, zrzeszająca ponad 200 indywidualnych inwestorów, postawi największą w tym kraju farmę wiatrową w ramach tzw. repoweringu, czyli wymiany starych elektrowni wiatrowych na mniejszą liczbę nowych turbin, ale posiadających dużo większą jednostkową moc.

Spółdzielnia energetyczna Windpark Zeewolde B.V., która zrzesza ponad 200 holenderskich gospodarstw rolnych, osoby fizyczne i przedsiębiorców, złożyła zamówienie na turbiny Vestasa o łącznej mocy 322 MW, które zostaną zainstalowane w gminie Zeewolde.

Obecnie farma wiatrowa Zeewolde składa się z 220 elektrowni wiatrowych, które zostaną zastąpione 83 nowymi turbinami.

Dla tego projektu duński producent dostarczy turbiny w wariantach mocy 2 MW i 4 MW, które dodatkowo będzie serwisować w ramach umowy zawartej na 20 lat.

Dostawa turbin rozpocznie się w pierwszym kwartale przyszłego roku, a repowering farmy wiatrowej zostanie sfinalizowany w roku 2022.

Windpark Zeewolde B.V. prognozuje, że w wyniku planowanego repoweringu farmy wiatrowej Zeewolde zwiększy produkcję energii niemal trzykrotnie. Turbiny mają produkować energię w ilości odpowiadającej zapotrzebowaniu około 250 tys. holenderskich gospodarstw domowych.
Inwestycja zostanie sfinansowana pożyczkami w wysokości 500 mln euro przez Rabobank.

W ubiegłym roku holenderska spółdzielnia energetyczna podpisała wieloletnią umowę na sprzedaż energii z turbin mających wejść w skład zmodernizowanej farmy wiatrowej.

Energię w ramach umowy PPA będzie kupować Vattenfall, który w Holandii sam stawia turbiny wiatrowe zlokalizowane na morzu.

Szwedzki koncern jest w trakcie budowy ogromnych morskich farm wiatrowych w strefach Hollandse Kust Zuid 1-4 o łącznej mocy około 1,5 GW, które mają wejść w fazę operacyjną w pełni do roku 2023.

Realizacja tych inwestycji przez Vattenfall to efekt przeprowadzonych aukcji, w których przyjęto brak jakichkolwiek publicznych gwarancji sprzedaży energii.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE