ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Fundacja PGE przekazała 1 mln zł na walkę ze skutkami powodzi na Podkarpaciu
30.06.2020r. 16:47

Fundacja PGE przekazała Caritas działającej na Podkarpaciu darowiznę w wysokości 1 mln zł z przeznaczeniem na celową pomoc dla mieszkańców poszkodowanych w powodzi. Wsparcie dla potrzebujących koordynuje wojewoda podkarpacki.


Caritas Archidiecezji przemyskiej i Caritas Diecezji rzeszowskiej otrzymały od Fundacji PGE odpowiednio 600 tys. i 400 tys. zł na pomoc mieszkańcom regionu, którzy zostali dotknięci klęską powodzi. Wsparcie zostanie rozdysponowane w ścisłej współpracy z Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie.

"Od kilku dni zmagamy się żywiołem powodzi. Straty w całym województwie są ogromne. Mamy do czynienia z ludzką tragedią w olbrzymim wymiarze. Nie tylko ciągle szacujemy straty, ale przede wszystkim organizujemy i koordynujemy pomoc dla mieszkańców. Uruchamiane jest wsparcie ze środków rządowych. Staramy się znaleźć również dodatkowe środki, które trafią potrzebujących, dlatego zwróciłam się do prezesa zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, która regularnie daje nam się poznać jako firma mająca dużą wrażliwość społeczną, z prośbą o to, aby wraz z Caritasem działającym w regionie włączyć się w pomoc powodzianom. Bardzo dziękuję za błyskawiczną reakcję" - mówi Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

Pomoc skierowana przez Fundację PGE trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców regionu.

"Grupa PGE dba o bezpieczeństwo energetyczne Polski. Jesteśmy jedną z najważniejszych firm dla polskiej gospodarki i naszą misją jest również pomoc Polakom w sytuacjach, gdy najbardziej tego potrzebują. Stąd nasza reakcja na potrzeby mieszkańców Podkarpacia, którzy ucierpieli w wyniku powodzi" - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
W marcu 2020 r., w toku zmagania się z pandemią koronawirusa, zarząd PGE Polskiej Grupy Energetycznej zdecydował o przekazaniu środków na wsparcie szpitali, znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z epidemią. Pomoc otrzymało kilkanaście placówek w całej Polsce, które były wyznaczane we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych.

Fundacja PGE działa w celu zapewnienia transparentności działań, uporządkowania i wzmocnienia zaangażowania społecznego firmy oraz budowanie zaangażowania wśród wszystkich grup interesariuszy. W ramach Fundacji działa również wolontariat pracowniczy w całej Grupie Kapitałowej PGE.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE