ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zniszczony maszt w Wyczechowie to prawdopodobnie skutek sabotażu
30.06.2020r. 18:00

Polska Farma Ekologiczna "Ecofarm" poinformowała, że zawalił się ponad stumetrowy maszt pomiarowy projektu farmy wiatrowej w Wyczechowie na Kaszubach. Konstrukcja została prawdopodobnie zniszczona w wyniku sabotażu. Koszt naprawy masztu oraz zniszczeń upraw Ecofarm szacowany jest na ponad 500 tys. zł - czytamy w "BiznesAlert.pl".

"Jesteśmy zszokowani tym przestępstwem, które zgłosiliśmy niezwłocznie policji, pozostawiając sprawę stosownym organom. Mamy nadzieję, że społeczność lokalna pomoże policji w wykryciu sprawców. Informację, że to wydarzenie nie spowodowało żadnych obrażeń, ani ofiar w ludziach przyjęliśmy z ogromną ulgą. Zdecydowanie potępiamy takie działania, gdyż mogły zagrozić życiu i zdrowiu mieszkańców, a ponadto spowodowały ogromne straty - materialne i niematerialne - dla wszystkich zaangażowanych stron" - wyjaśnia, cytowany przez "BiznesAlert.pl", Peter Taero Nielsen, pełnomocnik Fundacji Polskiej Farmy Ekologicznej "Ecofarm".

"Naszą intencją jest budowa farmy wiatrowej w partnerstwie z deweloperem "Nowa Energia Wyczechowo sp. z o.o.", z lokalnymi władzami i tutejszą społecznością. Inspirując się praktykami stosowanymi w Skandynawii, jesteśmy przekonani, że można ten projekt zrealizować w sposób akceptowalny przez wszystkie strony zaangażowane w dialog" - tłumaczy Peter Taero Nielsen.
Inwestycja ma przyczynić się do ograniczenia emisji CO2 w produkcji energii elektrycznej w północnej Polsce. Ponadto zrealizowany i uruchomiony projekt farmy wiatrowej ma przynieść ok. 800 tys. zł w formie podatków dla gminy.
Polska Farma Ekologiczna Ecofarm , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 4 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: zgryźliwy 30.06.2020r. 22:24
To ile dymiących pieców kopciuchów zostanie wymienionych dzięki budowie tego kolejnego wiatraka w północnej Polsce ?
Odpowiedzi: 3 | Najnowsza odpowiedź: 01-07-2020r. 16:42 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE