ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Powołanie rady nadzorczej Grupy Lotos na XI kadencję
30.06.2020r. 22:11

W związku z zakończeniem X kadencji i wygaśnięciem mandatów członków rady nadzorczej Lotosu, Zwyczajne Walne Zgromadzenie powołało skład rady nadzorczej spółki.

Grupa Lotos poinformowała, że 30 czerwca, w związku z zakończeniem X kadencji i wygaśnięciem mandatów członków rady nadzorczej, Zwyczajne Walne Zgromadzenie powołało do rady nadzorczej XI kadencji następujące osoby, które pełniły również funkcje członków rady nadzorczej w poprzedniej kadencji: Beata Kozłowska-Chyła - przewodnicząca, Katarzyna Lewandowska, Piotr Ciach, Dariusz Figura, Adam Lewandowski, Grzegorz Rybicki.

Beata Kozłowska-Chyła funkcję członka rady nadzorczej Lotosu pełni od 25 maja 2016 r. Od 30 czerwca 2016 r. pełniła funkcję przewodniczącej rady IX i X kadencji. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych, a następnie stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych.
Jest wykładowcą na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Katedrze Prawa Handlowego. Wykonuje zawód radcy prawnego, jest arbitrem rekomendowanym w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Dotychczas pełniła funkcję członka rady nadzorczej PZU, członka rady nadzorczej TFI PZU i PTE PZU oraz dwukrotnie była członkiem zarządu PZU. Zasiadała również w zarządzie PZU Życie. Pracowała jako zastępca dyrektora Departamentu Prawno-Licencyjnego w Urzędzie Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi, pełniła funkcję prezesa zarządu Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego.
Obecnie pełni funkcję przewodniczącej rady nadzorczej Grupy Lotos. Została 12 marca 2020 r. powołana w skład zarządu PZU i powierzono jej pełnienie funkcji prezesa zarządu PZU. Pełni równocześnie funkcję przewodniczącej rady nadzorczej PZU Życie, przewodniczącej rady nadzorczej banku PKO oraz członka rady Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Jest członkiem rady legislacyjnej przy prezesie Rady Ministrów, członkiem rady ds. przedsiębiorczości przy Prezydencie RP oraz członkiem zespołu komisji ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego przy Ministrze Aktywów Państwowych. Zasiada również w Radzie Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz w Społecznej Radzie Sportu przy Minister Sportu.
Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu prawa spółek, prawa papierów wartościowych oraz prawa ubezpieczeniowego, opublikowanych w renomowanych czasopismach polskich i zagranicznych, a także autorką artykułów popularyzatorskich.

Katarzyna Lewandowska funkcję członka rady nadzorczej Lotosu zaczęła pełnić od 27 stycznia 2016 r., wchodząc w skład rady IX kadencji, następnie kontynuowała ją w trakcie X kadencji. W swojej karierze zawodowej od ponad 20 lat skupiona na pogłębianiu wiedzy i zdobywaniu doświadczenia w zakresie sprawowania nadzoru właścicielskiego nad podmiotami z udziałem Skarbu Państwa.
Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie ukończyła wydział handlu wewnętrznego. Aktualnie dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego w Ministerstwie Aktywów Państwowych, odpowiedzialna za wykonywanie zadań właścicielskich wobec m.in. spółek o istotnych znaczeniu dla gospodarki państwa. W swojej karierze zawodowej kierowała pracami departamentów nadzoru właścicielskiego w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwie Skarbu Państwa. W kancelarii prezesa Rady Ministrów prócz sprawowania nadzoru właścicielskiego organizowała prace Departamentu Skarbu Państwa wprowadzając rozwiązania systemowe w zakresie wykonywania nadzoru zgodnie z nowym porządkiem prawnym wynikającym z ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym. W ramach pracy w KPRM, jako dyrektor Departamentu Skarbu Państwa, koordynowała wykonywanie uprawnień przysługujących Skarbowi Państwa z tytułu posiadania akcji/udziałów w podmiotach. Posiada wieloletnie doświadczenie członka organów nadzoru spółek prawa handlowego, w tym podmiotów przemysłu obronnego, PZU, Banku Ochrony Środowiska.
Aktualnie członek rady nadzorczej KGHM Polska Miedź.

Piotr Ciach funkcję członka rady nadzorczej Lotosu zaczął pełnić od 22 grudnia 2016 r., wchodząc w skład rady IX i X kadencji. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył studia MBA prowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Menadżerów we współpracy z IAE Aix-en-Provence Graduate School of Management. Naczelnik Wydziału w Departamencie Nadzoru Ministerstwa Aktywów Państwowych.
Aktualnie jest przewodniczącym rady nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Zasiadał w radach nadzorczych takich spółek jak Polski Holding Obronny, Międzynarodowa Korporacja Gwarancyjna, Telefony Podlaskie, Polska Grupa Zbrojeniowa, Tauron PE.
Dariusz Figura funkcję członka rady nadzorczej Lotosu zaczął pełnić od 27 stycznia 2016 r., wchodząc w skład rady IX i X kadencji, pełniąc też funkcję przewodniczącego komitetu audytu rady nadzorczej.
Absolwent Politechniki Warszawskiej (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych), kierunek informatyka oraz z wyróżnieniem studiów Executive MBA w Warsaw Business School at Warsaw University of Technology (wraz z HEC School of Management - Paris, London Business School i the Norwegian School of Economics). Przez całe życie zawodowe zatrudniony w sektorze prywatnym, pracując m.in. dla dużych firm zagranicznych oraz jako konsultant UNIDO. Obecnie pełniący funkcję dyrektora finansowego w spółce akcyjnej w sektorze prywatnym, odpowiedzialny za finanse (CFO) ale również za utrzymanie IT oraz zarządzanie ryzykiem w spółce.

Adam Lewandowski funkcję członka rady nadzorczej Lotosu zaczął pełnić od 22 grudnia 2016 r. wchodząc w skład rady IX i X kadencji.
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (tytuł magistra nauk prawnych) i radca prawny (Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie). Praktykę zawodową zdobywał pracując m.in. w sektorze bankowo finansowym (PeKaO, BOŚ, BPS, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. W latach 2006-2009 dyrektor wykonawczy pionu prezesa zarządu, dyrektor biura spółki odpowiedzialny za obsługę organów statutowych PGNiG, dyrektor biura kadr. W latach 2013-2018 zatrudniony na stanowiskach kierowniczych w GK PGNiG. Od 2018 r. zatrudniony na stanowiskach kierowniczych w Grupie PGE.

Grzegorz Rybicki funkcję członka rady nadzorczej Lotosu zaczął pełnić od 28 czerwca 2018 r. wchodząc w skład rady X kadencji.
Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1990-1992 odbył etatową aplikację sądową w Sądzie Okręgowym w Warszawie, a następnie w latach 1992-1994 odbył aplikację adwokacką. Zawód adwokata wykonuje od 1995 r. w ramach spółki adwokackiej w Warszawie. W 1993 r. odbył szkolenie i staż adwokacki w USA (Chicago), w ramach programu organizowanego przez American Bar Association, Naczelną Radę Adwokacką oraz De Paul University w Chicago. W latach 1997 - 1998 r. ukończył podyplomowe studia z zakresu prawa autorskiego, wydawniczego i prasowego na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, instytucie Prawa Własności Intelektualnej. Od 2001 r. do 2018 r. był arbitrem Komisji Prawa Autorskiego powoływanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W przeszłości członek rad nadzorczych dużych spółek prawa handlowego. Od początku swojej praktyki zawodowej zajmuje się zagadnieniami sprawami związanymi z szeroko pojętym prawem handlowym, gospodarczym, obsługą i doradztwem prawnym na rzecz spółek prawa handlowego.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE