ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gmina Szczytno kupuje autobusy elektryczne
01.07.2020r. 05:13

Gmina Miejska Szczytno podpisała umowę na dostawę dwóch autobusów elektrycznych. Pojazdy mają trafić na Mazury w ciągu 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

Gmina Miejska Szczytno podpisała umowę na dostawę dwóch autobusów elektrycznych Solaris Urbino 8,9 LE electric. Całkowita wartość kontraktu, obejmująca autobusy bateryjne wraz z dwiema ładowarkami oraz obsługą posprzedażową, wynosi ponad 4 miliony złotych.

Urbino electric będą pierwszymi autobusami elektrycznymi w położonym na Mazurach Szczytnie. Umowa na zakup dwóch elektryków została podpisana 30 czerwca 2020 roku. Mieszkańcy około 10-tysięcznego Szczytna będą mogli korzystać z autobusów w czerwcu 2021 roku. Same pojazdy objęte są 3-letnią, a baterie 10-letnią gwarancją.

Napęd w Urbino 8,9 LE electric zapewni silnik trakcyjny o mocy 160 kW. Energia niezbędna do napędzania pojazdów będzie magazynowana w bateriach Solaris High Energy o łącznej pojemności nominalnej 200 kWh. Energię będzie można uzupełniać przez klasyczny system plug-in, przeznaczony do ładowania baterii w nocy lub podczas dłuższego postoju. Wraz z elektrobusami, Solaris dostarczy również urządzenia służące uzupełnianiu energii - dwie ładowarki, każda o mocy 40 kW.
Szczytno jest kolejnym miastem w województwie warmińsko-mazurskim, które podjęło decyzję o wprowadzeniu do swoich flot autobusów bezemisyjnych. Elektryczne Solarisy jeżdżą już bowiem po ulicach Ostródy.

Gmina Miejska zdecydowała się na zakup elektryków w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pt. "Miasto Szczytno - miasto zrównoważonego transportu publicznego - etap II".

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE