ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemcy: jest koalicyjne porozumienie w sprawie wyjścia z energetyki węglowej
01.07.2020r. 05:57

Po długich negocjacjach niemiecka koalicja CDU/CSU i SPD osiągnęła porozumienie dotyczące wyjścia Niemiec z energetyki węglowej - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Osiągnięte porozumienie dotyczące kwestii odszkodowań dla nowszych elektrowni węglowych przewiduje przeznaczenie miliardów euro na programy mające na celu m.in. ich przebudowę poprzez instalację OZE.

Zgodnie z obecnym pakietem ustaw, które będą głosowane w Bundestagu w piątek, do 2026 r. właściciele elektrowni węglowych, po decyzji o ich zamknięciu będą mogli ubiegać się o odszkodowanie. Docelowo węgiel jako paliwo ma być stosowany w niemieckiej energetyce do 2038 r. Ocena postępów wycofywania węgla będzie przeprowadzana w latach 2022, 2026 i 2029.
Gazeta przypomina, że obecnie Niemcy są zarówno największym producentem, jak i konsumentem i węgla brunatnego w UE oraz drugim po Polsce konsumentem węgla kamiennego. Z węgla kamiennego i brunatnego produkuje się u naszych zachodnich sąsiadów 33,4 proc. energii. Wciąż nie wiadomo również, czy Niemcom uda się niemal jednocześnie wyjść z energetyki węglowej i jądrowej.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Uwarzny 01.07.2020r. 11:02
Tak się realizuje myślenie długofalowe rządu i partii o własnej gospodarce. Tylko brać dobry przykład.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE