ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ukraiński partner handlowy PGNiG będzie dostarczał gaz do Rumunii
01.07.2020r. 19:14

Nieużywany gazociąg, od zakończenia przesyłu gazu z Rosji przez Ukrainę i Mołdawię, posłuży do dostaw gazu do Rumunii. Surowiec będzie pochodził od partnera handlowego PGNiG - informuje "BiznesAlert.pl".

Energy Resources of Ukraine (ERU) uruchamia 1 lipca dostawy gazu do Rumunii. To partner handlowy PGNiG sprowadzający surowiec między innymi z Polski. To dopiero początek, bo podobny ruch planuje kolejna dziesiątka firm działających nad Dnieprem.

ERU będzie pierwszą firmą, która uruchomi dostawy do Rumunii przez Gazociąg Transbałkański i Mołdawię.
Jarosław Mudry, partner zarządzający ERU przekonuje, że tym szlakiem może docierać do Rumunii do 3 mld m sześc. rocznie. Manewr jest możliwy po zakończeniu kontraktu przesyłowego Gazpromu z Naftogazem. Zmniejszone dostawy gazu rosyjskiego przez Ukrainę w tym kierunku sprawiły, że połączenie gazowe między Ukrainą a Mołdawią stoi puste i dostępne dla innych zainteresowanych.

Operator gazociągów przesyłowych na Ukrainie, firma OGTSU, ma nadzieję na uruchomienie handlu gazem w kolejnych punktach połączenia, w tym Tekowo-Mediesu-Aurit. Byłby to sposób na rekompensatę utraty przesyłu przez Mołdawię i zarobek dla operatora tamtejszych gazociągów, czyli Mołdowagazu - czytamy w "BiznesAlert.pl".
ICIS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE