ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Białoruś zamierza podpisać długoterminową umowę na dostawy ropy z USA
02.07.2020r. 09:12

- Dostawa ropy z USA nie była jednorazowym działaniem. Planujemy realizować dalsze dostawy w ramach umowy długoterminowej - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl szef ministerstwa spraw zagranicznych Białorusi Uadzimir Makiej.

- Jest oczywiste, że przy wyborze dostawcy surowców, w tym ropy, kierujemy się opłacalnością ekonomiczną. Jednak nauczeni trudnymi kryzysami, finansowymi i gospodarczymi wiemy, że dywersyfikacja dostaw jest istotnym elementem polityki bezpieczeństwa naszego państwa - powiedział Makiej.

Minister poinformował, że MSZ współpracuje z Biełneftachimem oraz innymi partnerami, w celu osiągnięcia wskaźnika 30 procent dostaw ropy spoza Rosji założonego przez prezydenta Alaksandra Łukaszenkę. Makiej przypomniał, że dostawy ropy z USA stały się możliwe po wizycie sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo w Mińsku i jego rozmowie z Aleksandrem Łukaszenką na początku lutego.
Białorusini rozważają dostawy ropy z wykorzystaniem różnych szlaków dostaw. Jeden z nich może prowadzić przez naftoport w Polsce i rewers Ropociągu Przyjaźń. Umowa długoterminowa mogłaby być realizowana z jego pomocą, bo jest to rozwiązanie bardziej rentowne niż dostawy morskie słane potem przez Litwę i Ukrainę - przypomina BiznesAlert.pl.
BelTA , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE