ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron inwestuje w OZE w celu zdobycia kompetencji, które pozwolą mu stawiać farmy solarne o mocy powyżej 100 MW
02.07.2020r. 14:21

- Pierwszy akord zmiany strategii Tauron to zakup pięciu farm wiatrowych. Oznacza, że dysponujemy już przeszło 380 MW w wietrze i łącznie z el. wodnymi 620 MW źródeł odnawialnych. To 12 procent OZE w miksie wytwórczym naszej grupy - wyliczał prezes Taurona Sprzedaż podczas Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego 2020.

- Ambitny cel Taurona to 1200 MW, 900 MW w wietrze i 300 w fotowoltaice. Chcemy zrealizować go szybko, bo widać jak zmieniająca się rzeczywistość wokół nas wpływa na kondycję ekonomiczną grup energetycznych oraz ich relacje z klientami - przyznał gość konferencji.

- Uruchomiliśmy program budowy farm fotowoltaicznych na terenach poprzepmysłowych, rekultywowanych, gdzie do tej pory pracowały elektrownie, które zakończyły swoją działalność, albo mieliśmy tam składowiska odpadów - przypomniał przedstawiciel Taurona. - Na terenie Elektrowni Jaworzno 1 wybudujemy farmę słoneczną własnymi siłami. Celem jest nie tylko zwiększanie udziału energetyki odnawialnej w miksie, ale też budowa kompetencji budowy i obsługi tych źródeł, bo jest to jeden z przyszłościowych kierunków działania naszej grupy.
Zdaniem prezesa Taurona Sprzedaż jest w stanie budować farmy solarne o mocy powyżej 100 MW - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: realista 03.07.2020r. 07:40
Tauron zanim zacznie budować farmy PV powyżej 100 MW i stanie się światowym liderem, na początek niech zbuduje... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: histo/eryk 03.07.2020r. 15:01
a kiedy wybuchnie wulkan na Islandii to co?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE