ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W dalszym ciągu trwają prace nad eliminacją skutków katastrofy ekologicznej pod Norylskiem
03.07.2020r. 08:24

W ciągu ostatniej doby ratownicy pracujący przy usuwaniu skutków katastrofy ekologicznej pod Norylskiem zebrali 25 m sześc. mieszanki wodno-paliwowej z rzek oraz usunęli 3,8 tys ton zanieczyszczonego paliwem gruntu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Łącznie od początku operacji zebrano 33,132 m sześc. mieszanki oraz wywieziono 176 tys ton gruntu. Ziemia jest transportowana do specjalnie wyznaczonych miejsc na terenie elektrowni TEC-3, w której doszło do wycieku.

Według dyrekcji Norylskiego Niklu, który jest właścicielem zakładu, przetwarzanie i oczyszczanie zanieczyszczonej gleby zajmie co najmniej 11 miesięcy. Samo zbieranie gruntu ma trwać do końca lipca. W tym czasie ma zostać zebrane i przetransportowane kolejne 20 tysięcy ton ziemi.

Od początku operacji w miejscach rozlewu oleju napędowego na długości 136 kilometrów linii brzegowej rzek oraz 263,7 tysięcy metrów kwadratowych wykorzystano 352 tony sorbentu.
Do wypadku w Norylsku doszło pod koniec maja. Z uszkodzonego zbiornika na olej napędowy elektrowni TEC-3 wyciekło ponad 21 tys m sześc. oleju, który zanieczyścił obszar o powierzchni ponad 180 tysięcy metrów kwadratowych. Olej przedostał sie też do największego zbiornika wodnego na półwyspie Tajmyr, Pjasino.

Każdego dnia na miejscu pracuje ponad 350 ratowników.

Pod koniec czerwca doszło do kolejnego odkrycia zanieczyszczania środowiska przez norylski kombinat metalurgiczny Norylski Nikiel - przypomina BiznesAlert.pl.
Finanz , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE