ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Białoruś połączy rynek gazu z Rosją by obniżyć cenę dostaw
03.07.2020r. 09:11

Ambasador Białorusi w Rosji przekonuje, że oba te kraje osiągnęły konsensus w sprawie stworzenia wspólnego rynku gazu dającego równe ceny surowca. Mińsk oczekuje obniżki obecnej ceny gazu do poziomów notowanych na terytorium rosyjskim - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Rosja i Białoruś wyrażają wzajemne zrozumienie odnośnie do stworzenia wspólnego rynku gazu i przezwyciężenia sporów o cenę tego surowca - powiedział ambasador Wołodymyr Siemaszko cytowany przez TASS. Zdradził, że ministrowie energetyki obu krajów spotkali się z prezesem Gazpromu Aleksiejem Millerem i doszli do porozumienia o konieczności budowy wspólnego rynku gazu do pierwszego stycznia 2022 roku. Siemaszko przypomniał, że w 2017 roku Białoruś i Rosja ustaliła mechanizm ustalania ceny gazu na wspólnym rynku. Wyraził nadzieję, że będzie ona analogiczna do cen na rosyjskim rynku krajowym w obwodzie smoleńskim.
Mińsk domaga się obniżki cen dostaw gazu w 2021 roku. Białorusini importują z Rosji około 20 mld m sześc. rocznie. Gazprom oczekuje spłaty długu za dostawy z przeszłości, którego nie uznają Białorusini ze względu na różnice obliczeń kaloryczności paliwa - czytamy w BiznesAlert.pl.
TASS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE