ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Śląskie. W górnictwie 24 nowe zachorowania; 154 ozdrowień
03.07.2020r. 09:39

24 nowe przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano ostatniej doby w śląskich kopalniach: 19 w Polskiej Grupie Górniczej i 5 w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Szybciej niż zakażeń przybywa ozdrowieńców - od czwartku w obu spółkach stwierdzono 154 takie przypadki.

Ogółem w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, gdzie w trakcie epidemii wykryto najwięcej zakażeń w polskim górnictwie (dotąd ponad 3,9 tys.), odnotowano już łącznie ponad 2,2 tys. ozdrowień. Blisko 1,7 tys. osób wyzdrowiało też w Polskiej Grupy Górniczej, gdzie łączna liczba chorych sięgnęła ok. 1,9 tys.

To wnioski z zebranych przez PAP czwartkowych statystyk epidemicznych JSW i PGG. W środę władze spółki Węglokoks Kraj, w której jedynej kopalni Bobrek-Piekary od początku epidemii uległo zakażeniom 590 osób podały, że wyzdrowieli już wszyscy jej pracownicy.

W JSW w piątek rano łączna liczba przypadków zakażeń od początku epidemii wynosiła 3923 (od czwartku wzrost o 5). Wszyscy nowi zarażeni to pracownicy kopalni Borynia; od początku epidemii do czwartku koronawirusa stwierdzono tam u 448 pracowników.

W pozostałych kopalniach JSW nie przybyło w ciągu ostatniej doby osób zakażonych: w kopalni Pniówek od początku epidemii ich liczba wyniosła 1603, w kopalni Zofiówka 1180, w kopalni Jastrzębie-Bzie 387, w kopalni Budryk 301, a w kopalni Szczygłowice - cztery.
Kwarantanną w piątek pozostawało objętych 110 pracowników JSW (od czwartku o 9 mniej). Wyzdrowiało w spółce od początku epidemii 2254 osób (wzrost od czwartku o 103 osoby). Oznacza to, że liczba osób obecnie uznawanych za zarażone w JSW to 1669 - to 42,5 proc. ogółu zakażeń w spółce, czyli wyzdrowiała ponad połowa wcześniej zakażonych pracowników.

W największej węglowej spółce - Polskiej Grupie Górniczej - od czwartku przybyło 19 nowych przypadków zakażenia i łącznie od początku epidemii ich liczba wzrosła do 1910. Wyzdrowiało dotąd 1668 osób - ta wartość wzrosła ostatniej doby o 51 osób. W spółce pozostają zarażone 242 osoby, czyli 12,7 proc. ogółu zakażeń.

Od poprzedniego piątku PGG nie podaje danych w rozbiciu na poszczególne zakłady. W piątek na kwarantannie przebywało 370 pracowników Grupy (dzień wcześniej - o 48 więcej). Dla pracowników PGG dotąd wykonano 50 641 badań wymazowych.

Górnicy to już niecała połowa (6423) z 13 003 wszystkich osób zarażonych od początku epidemii w woj. śląskim (oficjalne dane z czwartku, w tym łącznie ponad 8 tys. osób wyzdrowiało) i 18,3 proc. z 35 146 osób zakażonych w całej Polsce (dane oficjalne z czwartku). Śląskie pozostaje województwem o największej w Polsce liczbie potwierdzonych zakażeń.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE