ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Barkshire Hathaway kupuje Dominion Energy
06.07.2020r. 09:35

Barkshire Hathaway - firma ubezpieczeniowa Warrena Buffetta - poinformowała, że jej energetyczny dział kupuje Dominion Energy, który jest operatorem 12 400 km gazociągów oraz sieci podziemnych magazynów gazu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Transakcja przejęcia energetycznej spółki będzie kosztować miliardera ponad 9.7 mld dolarów. W kwotę to wchodzi wartość aktywów Dominion Energy wycenione na 4 mld dolarów oraz 5,7 mld dolarów zadłużenia, które spłaci Barkshire Hathaway.
Barkshire Hathaway Energy jest spółką odpowiedzialną za zarządzenie energetycznymi aktywami spółki matki. W 2019 roku miała 12-procentowy udział w wygenerowanym zysku, który łącznie wynosił 23,797 mld dolarów. Na koniec marca, spółka Barkshire Hathaway zgromadziła w gotówce 137,2 mld dolarów wolnych środków - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE