ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Straty środowiskowe po katastrofie w Norylsku przekroczą 2 mld dolarów.
07.07.2020r. 08:24

Federalna Służba Nadzoru Zasobów Naturalnych (Rosprirodnadzor) oszacowała szkody wyrządzone w Norylsku i wysłała roszczenia o dobrowolne odszkodowanie do NTEC (część grupy Norylski Nikiel) - czytamy w BiznesAlert.pl.

Łączne straty środowiskowe wyniosły 148,2 mld rubli. Z czego 147,5 mld rubli przypada na szkody wyrządzone środowisku wodnemu, a 738 mln rubli na gleby.

Wychodzi więc na to, że straty środowiskowe wynoszą ponad 2,1 mld dolarów. Ta kwota stanowi 40 procent wolnych środków spółki Norylsk Nikiel na 2019 rok (4, 9 mld dolarów). Spółka nie odniosła się do wyliczeń agencji, ale wcześniej kilkukrotnie zapewniała, że zobowiąże się do pokrycia wszelkich szkód wyrządzonych podczas wypadku.
- Skala szkód wyrządzonych w zasobach wody w Arktyce jest bezprecedensowa. Jeśli przypomnimy sobie wypadek tankowca Exxon Valdis u wybrzeży Alaski, kwota nałożonych grzywien wyniosła ponad pięć miliardów dolarów - powiedział Dmitrij Kobylkin z ministerstwa zasobów naturalnych .

Do wypadku w Norylsku doszło 29 maja. Spółka NTEC oraz władze lokalne przez dwa dni zwlekały z poinformowaniem służb ratunkowych o sytuacji w elektrowni TEC-3 - przypomina BiznesAlert.pl.
Interfax , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 07.07.2020r. 11:38
No to straty szybko rosną bo jak nie brudna ropa to najniższe ceny i katastrofa ekologiczna.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE