ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Brytyjski OSP testował bateryjne magazyny energii
08.07.2020r. 06:35

Brytyjski operator elektroenergetycznej National Grid ESO we współpracy z firmą Arenko przetestował bateryjne magazyny energii elektrycznej jako źródła rezerwy systemowej.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: histo/eryk 08.07.2020r. 16:36
wracamy do ery Volty...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Dar 08.07.2020r. 21:28
Czyli biznes producentów baterii bierze górę, bo wiadomo że sa nieefektywne do kosztów produkcji.
W raporcie opublikowanym pod koniec ubiegłego roku przez Niemiecki Komitet Światowej Rady Energetycznej, zatytułowanym "The significance of international hydropower storage for the energy transition" zajęto się kwestią wykorzystania wodnych rezerwuarów energii w Austrii, Szwajcarii, Szwecji oraz Norwegii. Łączny potencjał zasobników energii w Austrii i Szwajcarii wynosi 12 TWh, co pozwalałoby na ich wykorzystanie jako krótko- i średniookresowych stabilizatorów elektrowni fotowoltaicznych na południu Niemiec. Z kolei imponująca pojemność wodnych zasobników energii w Szwecji oraz w Norwegii równa 116 TWh umożliwiłaby ogrywanie przez nie roli długookresowych magazynów energii.
Energia wodnych zasobników energii w Skandynawii mogłaby też zastać wykorzystana pośrednio, poprzez bezpośredni przesył z Niemiec do odbiorców w Szwecji i w Norwegii, co pozwoliłoby na zaoszczędzenie energii zgromadzonej w zasobnikach wodnych. Realizacja planów współpracy niemieckiego sektora energetycznego z systemami energetycznymi krajów sąsiadujących wymaga budowy nowych linii przesyłowych. Zgodnie z szacunkami Niemieckiego Komitetu WEC, do roku 2050 mogą powstać nowe linie przesyłowe łączące Niemcy z krajami skandynawskimi o mocy przesyłowej od 7 do 12 GW, co pozwoliłaby na przesłanie od 26% do 52% nadwyżki energii elektrycznej wyprodukowanej w Niemczech.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE