ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Erste zmienił rekomendację dla grup energetycznych
08.07.2020r. 08:56 08.07.2020r. 08:39

Analityk Erste Group Marcin Górnik zmienił rekomendacje dla akcji Enei, Polskiej Grupy Energetycznej oraz Taurona - wynika z informacji agencja Bloomberg.

Analityk Erste Group Marcin Górnik podniósł rekomendację dla Enei do "akumuluj" ze "sprzedaj", wyznaczając cenę docelową akcji spółki na 8,91 zł, co daje potencjał spadku o 21 proc. wobec kursu zamknięcia z wtorku. Z danych Bloomberga wynika, że średnia cena docelowa akcji Enei wynosi 9,70 zł, a przedział cenowy jest od 5,90 do 13,80 zł.

Analityk zmienił również rekomendację dla akcji PGE, obniżając ją do "akumuluj" z "kupuj" i wyznaczając cenę docelową akcji spółki na 7,91 zł, co daje potencjał wzrostu o 11 proc. wobec kursu zamknięcia z wtorku. Z danych Bloomberga wynika, że średnia cena docelowa akcji PGE wynosi 7,08 zł, a przedział cenowy jest od 2,95 do 10,70 zł.
Marcin Górnik zmienił też rekomendację dla Tauronu podnosząc ją do "kupuj" z "neutralnie" i wyznaczając cenę docelową akcji spółki na 3,11 zł, co daje potencjał wzrostu o 27 proc. wobec kursu zamknięcia z wtorku . Średnia cena docelowa akcji Tauronu wynosi 2,48 zł, a przedział cenowy jest od 1,20 do 4,30 zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: UCIEKINIER 08.07.2020r. 14:11
PANIE DZIENNIKARZ !!! ENEA w wtorek jest po 7,5 zł a Pan piszesz że może spaść o 21% do ceny 8,91 zł. Brednie jak... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: -xyz 08.07.2020r. 17:33
brawo dla analityka
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE