ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA spadają; inwestorzy niepokoją się o popyt na surowiec
08.07.2020r. 09:08

Ceny ropy w USA idą w dół, rynek reaguje na informacje o wzroście zapasów w zeszłym tygodniu. Analitycy wskazują, że popyt na ropę może ucierpieć, jeśli w USA nadal będzie rosła liczba przypadków koronawirusa.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na sierpień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 40,41 USD, po zniżce o 0,51 proc.

Ropa Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 42,89 USD za baryłkę, niżej o 0,44 proc.

We wtorek agencja Bloomberga podała, że według Amerykańskiego Instytutu Paliw (API) zapasy ropy w USA wzrosły w ub. tygodniu o 2,05 mln baryłek.

Analitycy spodziewali się wzrostu zapasów ropy o 1,5 mln baryłek. Spadły jednak zapasy benzyny - o 1,83 mln baryłek - wynika z danych API. Oficjalne dane zostaną opublikowane w środę.

Według szacunków Bloomberga zapasy benzyny w USA wzrosły w zeszłym tygodniu o 0,55 miliona baryłek, podczas gdy przewiduje się, że zapasy ropy w całym kraju spadną o 3,25 mln baryłek.

Oficjalne dane Departamentu Energii zostaną opublikowane w środę.

We wtorek Departament Energii USA (EIA) podał, że produkcja ropy naftowej w USA ma spaść o 600 tys. baryłek dziennie w 2020 r. W poprzedniej prognozie przewidywano spadek produkcji o 670 tys. b/d.
"Prognozy EIA dotyczące niższego od oczekiwań spadku produkcji w USA zostały częściowo osłabione przez perspektywy ożywienia popytu, co ograniczyło straty na rynkach ropy" - powiedział Hiroyuki Kikukawa, dyrektor generalny działu badawczego w Nissan Securities.

Niepokój na rynkach budzi rekord liczby przypadków koronawirusa w USA, który pod znakiem zapytania stawia odbicie w gospodarce i utrzymanie popytu na ropę.

We wtorek w Stanach Zjednoczonych odnotowano już ponad trzy miliony zakażeń koronawirusem. W ostatnich 24 godzinach stwierdzono rekordowy przyrost dziennych infekcji - ponad 60 tys. Eksperci podkreślają, że wirus SARS CoV-2 nieoczekiwanie rozprzestrzenia się szybko wśród ludzi młodych.

Rekordowe ilości ponad 10 tys. zakażeń stwierdzono w ciągu ostatniej doby w Kalifornii oraz w Teksasie. Do tej pory najwyższy dzienny przyrost infekcji w USA był w stanie Nowy Jork, gdy 10 kwietnia stwierdzono 12.847 nowych przypadków.

Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa z Baltimore w ciągu ostatniej doby w całych USA zanotowano ponad 1.100 nowych zgonów, tym samym liczba przypadków śmiertelnych od początku pandemii wynosi 131.362.

"W najbliższym czasie moglibyśmy zaobserwować, że WTI ponownie spadnie poniżej 40 USD za baryłkę, zwłaszcza jeśli nadal będą się pojawiać obawy o wzrost liczby przypadków Covid-19 w Stanach Zjednoczonych" - powiedział Warren Patterson, szef strategii towarowej w ING Bank NV w Singapurze.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE