ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szefowa MFW: państwa powinny wykorzystać walkę z pandemią do budowy zielonej gospodarki
08.07.2020r. 15:11

Wychodząc z kryzysu, spowodowanego pandemią koronawirusa, państwa powinny zmierzać do położenia bardziej ekologicznych, niskoemisyjnych fundamentów nowej gospodarki - zaapelowała w środę szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Kristalina Georgiewa.

Występując online na konferencji Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO) na temat kryzysu Covid-19, Georgiewa wyraziła zaniepokojenie perspektywą zaprzepaszczenia przez kryzys "ważnych postępów rozwojowych dokonanych w ostatnich latach", również w sferze ograniczania emisji gazów cieplarnianych.

Bułgarka wezwała państwa, by wykorzystały sytuację do ambitniejszej transformacji swoich gospodarek.

"Patrząc w przyszłość, państwa powinny przyjąć politykę, która położy fundamenty pod niskowęglowe, prężne wyjście z kryzysu; która wykreuje miliony miejsc pracy, jednocześnie pomagając mierzyć się z kryzysem klimatycznym" - oświadczyła.
Według prognoz MFW, na skutek pandemii światowa gospodarka skurczy się w tym roku o 4,9 proc. PKB, a do końca przyszłego roku straty spowodowane koronawirusem osiągną 12 bln dolarów.

Podczas konferencji ILO głos zabrali również m.in. prezydenci Korei Południowej i RPA oraz premier Pakistanu, opisując szkody spowodowane przez pandemię na rynku pracy. Koreański prezydent Mun Dze In porównał pandemię do trzęsienia ziemi, zaś skokowy wzrost bezrobocia do następującego po nim tsunami. Szef ILO Guy Ryder oznajmił natomiast, że "świat pracy pogrążył się w bezprecedensowym kryzysie", przez który zatrudnienie straciły dziesiątki milionów ludzi na świecie.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: histo/eryk 09.07.2020r. 10:44
zielony jest kolorem islamu
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE