ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Porozumienie Statkraft i GE zapewni Wielkiej Brytanii rozwiązania umożliwiające stabilizację sieci
08.07.2020r. 15:32

Norweski koncern Statkraft oraz amerykański gigant technologiczny General Electric w ramach nowego porozumienia mają zapewnić rozwiązanie umożliwiające stabilizację sieci w dobie rozwoju pogodozależnej energetyki rozproszonej. Ma nim być generator synchroniczny - czytamy w BiznesAlert.pl.

Generator GE Rotating Stabilizer ma zapewnić tradycyjne funkcjonowanie elektrociepłowni, ale bez emisji CO2. Generator ma być zainstalowany w mieście Keith w północno-wschodniej Szkocji, w którym znajduje się siedziba Statkraftu. W planie jest instalacja dwóch maszyn ze wskazanym stabilizatorem. Za instalację będzie odpowiedzialny podmiot GE Power Conversion. Dwie kolejne maszyny zostaną zainstalowane w miejscowości Lister Drive.
Umowa ma duże znaczenie dla brytyjskiego sektora energetycznego w dobie zmieniającego się podejścia do zarządzania stabilnością sieci. Usługi stabilizuje tradycyjnie świadczą generatory w konwencjonalnych elektrowniach, nowością mają być nowe generatory GE, które mają wesprzeć dekarbonizację brytyjskiej elektroenergetyki - czytamy w BiznesAlert.pl.
Statkraft , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoft



cire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE