ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Von der Leyen: w UE nie będzie ożywienia bez Europejskiego Zielonego Ładu
08.07.2020r. 19:25

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przekonywała w Parlamencie Europejskim, że w UE po kryzysie związanym z pandemią nie będzie ożywienia gospodarczego bez Europejskiego Zielonego Ładu. Wskazała, że te kwestie są ze sobą "nierozłączne".

Von der Leyen wzięła udział z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w debacie poświęconej niemieckiej prezydencji w UE, która rozpoczęła się 1 lipca.

Jak podkreślała, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy ponad 100 tys. ludzi zginęło w Europie z powodu Covid-19, a gospodarka UE weszła w najgorszą recesję od czasu wielkiego kryzysu. "Wczorajsza prognoza letnia pokazuje skurczenie się gospodarki o ponad 8 proc. w tym roku, przy jedynie częściowym odbiciu w przyszłym roku. Kryzys jest głębszy i szerszy niż ten dziesięć lat temu" - mówiła.

Wskazała, iż solidarność oznacza, że ci, którzy potrzebują pomocy, otrzymają wsparcie. "Każde państwo członkowskie ma pracę do wykonania. Jeśli chcemy wyjść z kryzysu silniejsi, wszyscy musimy zmienić się na lepsze. I tego oczekują od nas Europejczycy" - mówiła.

Przekonywała, że Europejczycy "chcąc pić czystą wodę, oddychać świeżym powietrzem i patrzeć, jak ich dzieci dorastają wokół natury". "Z pewnością nie chcą, aby polityka przyczyniała się do powodzi, fal upałów, suszy i utraty milionów gatunków. To bardzo realny scenariusz w przypadku braku działań. Dlatego ożywienie gospodarcze jest czymś nierozłącznym z Europejskim Zielonym Ładem, a także cyfryzacją" - wskazywała.

Podkreśliła, że ważnym elementem ożywienia będzie unijny budżet i fundusz odbudowy. "Badania, innowacje, migracja, polityka zagraniczna, bezpieczeństwo - te polityki potrzebują prawdziwej europejskiej wartości dodanej i potrzebują silnego siedmioletniego finansowania, aby je urzeczywistnić" - mówiła.
Jej zdaniem budżet i fundusz muszą zostać uzgodnione w ciągu najbliższych tygodni. "Do końca roku będziemy musieli wytyczyć drogę do naszego celu, jakim jest Europa neutralna dla klimatu. We wrześniu zaproponujemy nowy unijny cel klimatyczny na 2030 r., poparty solidną oceną wpływu. Niezbędna będzie współpraca w tym zakresie z Parlamentem Europejskim i Radą" - wskazała.

Von der Leyen podkreślała też, że podczas niemieckiej prezydencji KE dołoży wszelkich starań, aby osiągnąć porozumienie ze Zjednoczonym Królestwem w sprawie przyszłych stosunków "przy jednoczesnym poszanowaniu naszych zasad i zachowaniu naszej europejskiej jedności".

Podobnie ważne jest dla mnie utrzymanie silnych relacji transatlantyckich" - powiedziała von der Leyen.


Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: histo/eryk 09.07.2020r. 10:42
zielony jest kolorem islamu
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE