ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Akcja Greenpeace przy katedrze Notre-Dame w Paryżu
09.07.2020r. 12:28

"Klimat, do działań" - transparent o takiej treści zawiesili w czwartek aktywiści Greenpeace na dźwigu stojącym przy katedrze Notre-Dame w Paryżu. Cztery osoby wspięły się rano na wysokość około 80 metrów, by zawiesić transparent z podpisem "Greenpeace".

Jeden z aktywistów pokazał mediom również plakat skierowany do prezydenta Emmanuela Macrona, na którym widniał napis: "Macron, klimat, Notre-Dame".

"Dzięki tej akcji Greenpeace zwraca się bezpośrednio do Emmanuela Macrona, aby potępił brak działania na rzecz klimatu" - napisała organizacja w komunikacie.

"Od początku swojego mandatu szef państwa wielokrotnie wspominał temat ekologii, ale nadal niechętnie prowadzi politykę, która autentycznie zmienia coś od sytuacji kryzysowej. Ostatnie przetasowania rządowe są kolejnym dowodem braku ambicji prezydenta w dziedzinie ochrony środowiska" - napisała Greenpeace.
"Greenpeace nie służy sprawie, która byłaby w innym przypadku słuszna" - tak minister kultury Roselyne Bachelot skrytykowała w radiu France Inter akcję ekologów, podkreślając, że akcja na spalonej katedrze Notre-Dame mogła spowodować dalsze jej uszkodzenie, ponieważ "jakakolwiek ingerencja" może mieć "szkodliwe konsekwencje".

Dyrektor generalny Greenpeace France, Jean-François Julliard bronił ekologów tłumacząc, że "nie dotknęli katedry", a zatem ich działanie nie wiązało się z "żadnym ryzykiem ani dla budynku, ani dla okolicznego terenu". Julliard skrytykował minister Bachelot za ostre słowa pod adresem aktywistów.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE