ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG chce być integratorem ciepłownictwa w Polsce i dostarczać gaz do bloków gazowych
09.07.2020r. 13:21

Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński powiedział, że elektrociepłownia gazowo-parowa w Stalowej Woli zostanie oddana do użytku jeszcze w tym miesiącu. - Coraz więcej instalacji będzie przechodzić na gaz, tak jak w przypadku spektakularnej decyzji o Elektrowni Ostrołęka C. Podobnie jest z Elektrownią Dola Odra należącą do Polskiej Grupy Energetycznej - zaznaczył cytowany przez BiznesAlert.pl prezes.

Jerzy Kwieciński powiedział, że PGNiG jest w pełni gotowe, aby sprzedawać gaz do każdej tego typu inwestycji. Partnerem projektu jest także Gaz-System, który musi wybudować gazociąg. PGNiG nie chce jednak zdradzać wolumenu, który mógłby zapewnić do gazowej Ostrołęki.

Na początku tego tygodnia Daniel Obajtek, prezes jednego z inwestorów projektu powiedział, że spółka ma pisemną deklarację ze strony PGNiG o dostawie gazu o określonym wolumenie. Został również zapytany o kierunek dostaw gazu. Spółka przekierowała pytanie do operatora systemu przesyłowego, a więc Gaz-Systemu.
Jerzy Kwieciński powiedział, że PGNiG ma być integratorem ciepłownictwa. - Chcemy być integratorem tego sektora. Intensywnie zajmujemy się rozmowami z Tauronem o przejęciu Tauron Ciepło. Mamy wyłączność na te rozmowy - przyznał szef PGNiG.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE