ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosyjska Duma Państwowa przyjęła ustawę o przeciwdziałaniu wyciekom ropy i produktów naftowych
10.07.2020r. 07:47

Rosyjska Duma Państwowa, niższa izba rosyjskiego parlamentu, w drugim i trzecim czytaniu przyjęła ustawę o przeciwdziałaniu wyciekom ropy i produktów naftowych do środowiska - czytamy w BiznesAlert.pl.

Ustawa zakłada m.in konieczność stworzenia specjalnego funduszu rezerwowego na pokrycie ewentualnych szkód wobec środowiska, zobligowanie firm naftowych, producentów, właścicieli infrastruktury przesyłowej do poniesienia surowszych kar za dopuszczenie do wycieku, oraz przenosi na barki właścicieli tych firm konieczność prowadzenia akcji ratunkowych. Państwowe służby mają być uruchamiane dopiero w momencie nieporadzenia sobie z kryzysem służb przyzakładowych.

Spółki mają być też odpowiedzialne za rekultywację skażonego terenu. Dodatkowo, firmy zajmujące się działalnością w sektorze naftowym mają obowiązek przygotować do pierwszego stycznia 2024 roku plany na wypadek sytuacji kryzysowej.

- Firmy prowadzące taką działalność powinny rozumieć swoją odpowiedzialność za bezpieczeństwo i ochronę środowiska - powiedział przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin. - Wszelkie szkody wyrządzone przyrodzie powinny zostać zrekompensowane, to właśnie ten problem został rozwiązany przez przyjęte dziś poprawki. - dodał.
Według danych przewodniczącego Komisji Ekologii i Ochrony Środowiska Władymira Burmatowa, rocznie w Rosji dochodzi do ponad 10 tys. wycieków ropy i produktów naftowych, co stanowi ogromne zagrożenie zwłaszcza, gdy występuje ono w regionie Arktyki.

Procedowanie ustawy przyśpieszyło po katastrofie ekologicznej pod Norylskiem. Budzi ona jednak kontrowersje wśród firm prywatnych - czytamy w BiznesAlert.pl.
RG , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 10.07.2020r. 11:14
No to Putin się już wskurzył na nafciarzy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE