ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Uniper może wziąć pod uwagę zamknięcie elektrowni węglowej Datteln 4 przed 2038 rokiem
10.07.2020r. 11:07

Prezes Unipera Andreas Schierenbeck powiedział, że koncern mógłby rozważyć zamknięcie nowej elektrowni węglowej Datteln 4 przed oficjalną datą odejścia Niemiec od węgla w 2038 roku, "jeśli warunki dla firmy będą w tym czasie odpowiednie" - czytamy w BiznesAlert.pl.

Rząd federalny niedawno uchwalił ustawę o odejściu od węgla, zgodnie z którą zamknięcia, które mają się obecnie odbyć najpóźniej do 2038 roku będą monitorowane i być może zrewidowane w 2026, 2029 i 2032 roku, jeśli kraj wcześniej dekarbonizuje inne gałęzie przemysłu.
Uniper jest w większości własnością fińskiego Fortum, który koncentruje się na wytwarzaniu energii ze źródeł odnawialnych i niskoemisyjnych. Oprócz Datteln 4, elektrowni fabryki, która została oddana do użytku dopiero 30 maja, Uniper planuje zamknąć swoje inne elektrownie węglowe do 2025 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE