ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Regulator rynku w Wielkiej Brytanii sugeruje potrzebę przeglądu stanu sieci elektroenergetycznej pod względem rozwoju OZE
10.07.2020r. 12:09

Ofgem, regulator rynku energetycznego w Wielkiej Brytanii, sugeruje potrzebę przeglądu stanu sieci elektroenergetycznej pod względem rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) - czytamy w BIznesAlert.pl.

Według wyliczeń Ofgem, operatorzy sieci powinni w latach 2021-2026 zainwestować 25 miliardów funtów (32 mld dolarów), aby sprostać rozwojowi energetyki rozproszonej. Ofgem proponuje także obniżenie celów związanych z zyskami podmiotów, co przełożyłoby się na zmniejszenie rachunków za energię w gospodarstwach domowych. Proponowane są też mniejsze wydatki spółek na poziomie ośmiu miliardów funtów, które byłyby efektem obniżenia kosztów i zwiększenia efektywności.

Zaoszczędzenie w ciągu najbliższych pięciu lat powyżej 3,3 miliardów funtów może przełożyć się na spadek opłat sieciowych o 20 funtów w przeliczeniu na gospodarstwo domowe. Konsumenci dziś płacą za inwestycje poprzez opłaty sieciowe, co stanowi prawie jedną czwartą przeciętnego rachunku za energię domową. National Grid, który jest operatorem systemu przesyłowego w Wielkiej Brytanii, wyraził rozczarowanie propozycjami Ofgem, które mają w jego opinii zagrozić transformacji energetycznej.
Wielka Brytania ma duże ambicje, aby osiągnąć m.in. neutralność klimatyczną do 2050 roku. Cel wymaga dużych inwestycji w OZE oraz rozwiązania gwarantujące stabilność sieci elektroenergetycznej w tym kraju. - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE