ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Chiny zbudują 6 - 8 nowych reaktorów w latach 2020-2025
10.07.2020r. 12:13

Według raportu China Nuclear Energy Association (CNEA) Chiny przewidują budowę od sześciu do ośmiu nowych reaktorów jądrowych w latach 2020-2025.

Raport, cytowany przez państwową agencję prasową China Daily, przewiduje, że do końca 2025 r. całkowita moc zainstalowana w energetyce jądrowej osiągnie 70 GWe, oraz kolejnych 30 GWe będzie w budowie.

Według danych Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Chiny dysponują 48 energetycznymi reaktorami w eksploatacji komercyjnej o całkowitej mocy około 48 GWe. Kolejnych 11 reaktorów jest w budowie o dodatkowej mocy 10 GWe.

China Daily stwierdza, że raport CNEA przewiduje, że całkowita moc jądrowa Chin, w tym bloków w budowie i eksploatacji, osiągnie 200 GWe do 2035 r.

Jednak CNEA oszacowało, że Chinom nie uda się osiągnąć docelowej mocy planowanej do zainstalowania na 2020 r. wynoszącej 58 GWe, zamykając rok z wynikiem 52 GWe zainstalowanej mocy. Mimo tego niepowodzenia, zdolności jądrowe będą nadal rosnąć wykładniczo w ciągu następnej dekady, podała CNEA.
W raporcie CNEA stwierdzono również, że w celu rozwiązania lokalnych problemów z zapotrzebowaniem na energię elektryczną projekty jądrowe powinny być rozwijane w prowincjach śródlądowych, w tym w Hunan, Hubei i Jiangxi.

Według MAEA energia jądrowa stanowiła 4,9% całkowitej produkcji energii elektrycznej w Chinach w 2019 roku.

W 2018 r. do sieci podłączono siedem nowych reaktorów, podczas gdy w 2019 r. tylko dwa, wynika z danych MAEA.
NucNet , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE