ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGG podsumowała akcję informacyjną dotyczącą koronawirusa
10.07.2020r. 13:08

Ponad pół miliona smsów dotarło do pracowników Polskiej Grupy Górniczej (PGG) w ramach prowadzonej przez spółkę kampanii informacyjnej, dotyczącej koronawirusa. W piątek firma podsumowała akcję, w której wykorzystywano różne dostępne formy przekazu i wiele kanałów informacyjnych.

"Celem było dotarcie do ponad 40 tys. pracowników spółki i ich rodzin z miarodajną informacją o zasadach służących ograniczaniu ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii" - wyjaśnił rzecznik największej górniczej spółki Tomasz Głogowski.

Od początku epidemii w PGG potwierdzono SARS-CoV-2 u 1 937 osób, z których 1 803 (ponad 93 proc.) wyzdrowiały. 184 pracowników PGG nadal jest na kwarantannie. W spółce przeprowadzono ponad 50,6 tys. wymazów na obecność koronawirusa.

Przygotowane w celu sprawnej komunikacji z pracownikami plakaty, ulotki, treści audiowizualne, komunikaty, teksty oraz wypowiedzi i wywiady rozpowszechniane były zarówno drukiem (w prasie branżowej i miesięczniku firmowym PGG), jak i przez internet oraz w telewizji i rozgłośniach radiowych.

W kopalniach wykorzystano działające już kanały komunikacji, eksponując ważne informacje w miejscach gromadzenia się górników, np. w cechowniach i lampowniach, czy wzdłuż ciągów komunikacyjnych. Chodziło o to, aby pracownik w drodze do swojego stanowiska pracy - musiał natknąć się wielokrotnie na dotyczące go komunikaty. Wykorzystano także telebimy w zakładach spółki, gdzie emitowano filmy szkoleniowe.

"Z naszych dotychczasowych doświadczeń doskonale wiadomo, że obraz i dźwięk, zwłaszcza w filmach, działa o wiele skuteczniej od treści pisanych. Ludzie znacznie chętniej i szybciej, również nieświadomie, przyswajają informacje w takiej formie, która nie wymaga dodatkowego wysiłku. Ma to kolosalne znaczenie w sytuacji, gdy zależy nam na utrwaleniu informacji o zasadniczym znaczeniu dla zdrowia lub życia wśród pracowników" - wyjaśnił szef zespołu Biura BHP i Szkoleń w PGG Marek Pawełczyk.

Ważną funkcję pełniły także krótkie wiadomości tekstowe sms, za pomocą których spółka dociera do tysięcy pracowników - tych, którzy wyrazili na to zgodę.
Część wiadomości sms zawiadamiała o ważnych decyzjach korporacyjnych lub o szczegółach uczestnictwa w masowej akcji badań przesiewowych (wykonano w niej ponad 50 tys. testów wśród załóg kopalń), a większość - trafiając do odbiorców często przed dniami wolnymi w pracy lub w trakcie przymusowych postojów kopalń i kwarantanny - przypominała o ważnych zasadach prewencji i uczulała na ryzyko zakażenia się, nie tylko w pracy, ale też w mieście, w czasie zakupów i rekreacji. Łącznie do pracowników PGG wysłano dotąd ponad 516 tys. wiadomości tekstowych.

O wszystkich ważnych szczegółach zmagań PGG z epidemią na bieżąco donosiły też portale i serwisy internetowe: wewnętrzny w firmie, oficjalny ogólnodostępny pod adresem pgg.pl oraz społecznościowe (na Facebooku, Twitterze, Instagramie). "Staraliśmy się dotrzeć do każdego typu pracowników, bez względu na wiek i preferencje informacyjne. Ze statystyk wynika, że młodsi pracownicy korzystają z Instagrama, starsi głównie z Facebooka i materiałów drukowanych" - ocenił rzecznik spółki.

Ogółem, w trzech spółkach węglowych, wyzdrowiało dotąd blisko 87 proc. z ponad 6,5 tys. górników zakażonych koronawirusem od początku epidemii. W piątek w Jastrzębskiej Spółce Węglowej nie odnotowano nowych zakażeń, przybyło natomiast 116 ozdrowieńców. W PGG w piątek było 7 nowych zakażeń i 6 ozdrowieńców.

Jak dotąd wyzdrowiało ok. 93,1 proc. zakażonych koronawirusem górników z Polskiej Grupy Górniczej, prawie 81,7 proc. pracowników JSW oraz 100 proc. górników z bytomskiej kopalni Bobrek, należącej do spółki Węglokoks Kraj - właśnie tę kopalnię ma odwiedzić w piątek premier Mateusz Morawiecki. Średnio 86,7 proc. zakażonych SARS-CoV-2 pracowników kopalń uznano już za ozdrowieńców.

Łącznie od początku epidemii w JSW zakażonych zostało 3 986 pracowników, a w PGG - 1 937. W sumie w obu spółkach potwierdzono 5 923 przypadki SARS-CoV-2. Wraz z kopalnią Bobrek, gdzie już ponad tydzień temu wyzdrowieli wszyscy zakażeni górnicy, łączna liczba zakażeń w kopalniach węgla kamiennego wynosi 6 513; wyzdrowiało 5 648 osób.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE