ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Turcja rozpoczyna poszukiwania węglowodorów na szelfie Morza Czarnego
13.07.2020r. 12:14

- Statek wiertniczy Fatih, służący do poszukiwań węglowodorów jest gotowy, aby w tym tygodniu rozpocząć prace poszukiwawcze na szelfie Morza Czarnego - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl turecki wiceminister energii i zasobów naturalnych Alparslan Bayraktar.

Wiceminister przyznał, że trudna sytuacja na rynku węglowodorów ma wpływ na harmonogram prac w strefach szelfowych. - Turcja wydaje średnio 40 mld dolarów rocznie na import surowców energetycznych. - Program poszukiwania szelfu ma na celu wzmocnienie naszej niezależności energetycznej - powiedział Bayraktar.

Odwierty będą prowadzone w strefie Tuna-1. Pole to znajduje się u ujścia Dunaju, na granicy stref Bułgarii, Rumunii i Turcji. Turecki statek sejsmiczny, Barbaros Hayrettin Pasa, przeprowadził wcześniej badania sejsmiczne i zidentyfikował bogate zasoby gazu ziemnego w bloku Dunaju w tureckiej Wyłącznej Strefie Ekonomicznej w zachodniej części Morza Czarnego.
Statek wiertniczy Fatih jest jednostką o długości 229 metrów, jego wyporność wynosi ponad 51200 ton. Został zwodowany w 2011 roku w Korei Płd. W czasie swojej służby pracował m.in na Morzu Północnym, u wybrzeży Brazylii oraz Wenezueli. W 2017 roku został zakupiony przez ministerstwo energetyki i zasobów naturalnych Turcji i przemianowany na Fatih (Zdobywca). Statek ten realizował już kontrowersyjne odwierty na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Cypru - czytamy w BiznesAlert.pl.
Andalou Agency , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE