ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ARP: mimo symptomów ożywienia rynek węgla w czerwcu w trendzie spadkowym
13.07.2020r. 12:32

Rynek węgla w czerwcu był w trendzie spadkowym, są symptomy ożywienia - wynika z opracowania Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).

W poniedziałek katowicki oddział Agencji opublikował comiesięczne podsumowanie przeglądu publikacji prasowych dotyczących światowego rynku węgla w czerwcu. ARP publikuje swoje opracowania w prowadzonym przez siebie portalu Polski Rynek Węgla.

"Międzynarodowy rynek węgla w czerwcu, w dalszym ciągu poddany był trendom spadkowym, mimo pewnych niewielkich symptomów ożywienia wynikających z nadziei na wzrost popytu w kluczowych terminalach węglowych. Brak równowagi popytowo-podażowej w połączeniu ze wzrostem produkcji energii ze źródeł odnawialnych, niskimi cenami gazu oraz słabymi prognozami w zakresie popytu na surowiec, to podstawowe przyczyny takiej sytuacji. Niemniej w ujęciu regionalnym pojawiły się jeszcze dodatkowe uwarunkowania, które determinowały sytuację zarówno w obszarze Azji -Pacyfiku jak i Atlantyku" - napisano.

ARP pisze, że na obszarze Atlantyku początek miesiąca przyniósł niewielki wzrost cen, głównie w wyniku informacji na temat zakłóceń dostaw węgla z północno-zachodniej Rosji, z portu Murmańsk, gdzie zerwany został most kolejowy wykorzystywany do transportu surowca. Wskutek tego wydarzenia, rosyjski producent węgla Suek zmuszony został do ogłoszenia tzw. Siły Wyższej, a uczestnicy rynku poszukiwali alternatywnych szlaków dostaw, ponieważ okres naprawy mostu może potrwać do października.
ARP pisze, że natomiast na obszarze Azji-Pacyfiku, załamanie popytu obserwowane przed wybuchem pandemii Covid-19, pogłębiło jeszcze bardziej złą sytuację producentów oraz eksporterów tej części międzynarodowego rynku.

"Obecna nadpodaż na międzynarodowym rynku węgla, szacowana na około 40 mln ton zmusiła kraje takie jak Indonezja czy Kolumbia do ograniczenia produkcji i weryfikacji swoich celów produkcyjnych, by zapobiec dalszemu spadkowi cen" - napisano.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 14.07.2020r. 08:32
Koronawirus pogrąża węgiel coraz bardziej.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE