ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wielka Brytania przeznaczy 40 mln funtów na rozwój technologii jądrowych
14.07.2020r. 06:31

Rząd Wielkiej Brytanii potwierdził, że przeznaczy 40 milionów funtów na rozwój technologii jądrowych nowej generacji, podkreślając, że sektor ten będzie nadal odgrywał znaczącą rolę w dekarbonizacji systemu energetycznego - czytamy w BiznesAlert.pl.

Większość środków będzie przeznaczone na wsparcie dla trzech projektów Advanced Modular Reactor (AMR). Znacznie mniejsze niż tradycyjne elektrownie jądrowe, AMR mogą być stosowane w odległych lokalizacjach i mogą wytwarzać wystarczającą ilość energii, aby zasilić średnie miasto. Są powszechnie uważane za główny filar długoterminowej wizji rządu dla przemysłu jądrowego, który konsekwentnie stara się dostarczać nowe projekty na dużą skalę w terminie i budżecie w czasach, gdy koszty energii odnawialnej i magazynowania gwałtownie spadają.

Około 30 milionów funtów nowego finansowania wesprze rozwój trzech projektów AMR: Tokamak Energy w Oxfordshire, który koncentruje się na rozwoju reaktorów termojądrowych; Westinghouse w Lancashire, który pracuje nad projektem chłodzonego ołowiem reaktora; oraz U-Battery w Cheshire, który dąży do opracowania małego chłodzonego gazem reaktora.
Minister biznesu Nadhim Zahawi powiedział, że atom "może potencjalnie odgrywać kluczową rolę w walce z emisjami dwutlenku węgla i zmianami klimatu", dodając, że inwestycja rządu w technologię nuklearną "może również stworzyć tysiące nowych miejsc pracy na następne dziesięciolecia".

Oprócz projektów AMR dalsze 10 milionów funtów wesprze przemysł jądrowy w szerszym zakresie. Około 5 milionów funtów zostanie zainwestowanych w brytyjskie firmy i start-upy opracowujące nowe sposoby produkcji zaawansowanych części jądrowych do reaktorów modułowych. Projekty objęte wsparciem w ramach programu obejmują 1,1 miliona funtów na program U-Battery w Cheshire, 1,4 miliona na okręty podwodne Rolls-Royce w Derby i 1,3 miliona na Cavendish Nuclear w Sheffield. Pozostałe 5 milionów funtów zostanie zainwestowane w wzmocnienie brytyjskiego systemu regulacji jądrowych - czytamy w BiznesAlert.pl.
Business Green , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE