ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Vattenfall zamierza zaangażować weteranów wojskowych w rozwój morskich farm wiatrowych
14.07.2020r. 10:19

Szwedzka firma przekonuje, że umiejętności, wiedza oraz cechy osobiste pracowników służby wojskowej są odpowiednie do rozwoju kariery w energetyce - czytamy w BiznesAlert.pl.

Sektor offshore rozrasta się, więc zapotrzebowanie na pracowników z wysokim kwalifikacjami również będzie rosło. Brytyjski oddział Vattenfall chce zatrudniać wojskowych z Wielkiej Brytanii. Porozumienie przemysłowe tzw. Sector Deal także zakłada rozwój kadr oraz zatrudnionych osób z 16 tysięcy do 27 tysięcy do 2030 roku. Vattenfall ściśle współpracuje z ministerstwem obrony oraz podległymi mu jednostkami kadr i informuje byłych pracowników wojskowych o możliwości zatrudnienia w sektorze energetyki.

- Wspieramy byłych wojskowych, przenosząc ich wiedzę i podejście do szybko rozwijającej się branży. Są to także ogromne pozytywy dla naszej firmy. Jako weteran widzę korzyści, które byli pracownicy wojskowi wnoszą do naszej branży, od możliwości technicznych i organizacyjnych, po determinacje i etykę pracy - tłumaczy Colin Brown, menadżer Vattenfall ds. rozwoju biznesu. Podkreślił, że mając na uwadze cele rozwoju gospodarki niskoemisyjne jest oczywiste, że branża będzie miała do czynienia z luką kadrową.
Już dziś firmy z łańcucha dostaw energetyki wiatrowej wykorzystują potencjał kadr wojskowych. W koncernie Worley, dostarczającym technologie offshore, pracują byłe kadry wojskowe, które stanowią już 15 procent zatrudnionych. Były inżynier okrętów podwodnych Christopher Scott pracuje teraz dla Vattenfall i nadzoruje harmonogram konserwacji farmy wiatrowej Thanet Thanet w hrabstwie Kent.

Vattenfall zorganizował także kampanię społeczną "Think Offshore Wind", która namawiała byłą kadrę wojskową do kontynuowania swojej kariery w sektorze energetyki wiatrowej. Podczas Narodowego Dnia Sił Zbrojnych (27 czerwca) odbyła się seria seminariów dla kadry wojskowej, poświęconych offshore - czytamy w BiznesAlert.pl.
Vattenfall , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE