ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rusal chce zmiany w Norylskim Niklu
15.07.2020r. 08:26

Rusal zwrócił się do właściciela Norylskiego Niklu Władimira Potanina o zmianę kierownictwa norylskiego kombinatu. Koncern jest drugim co do wielkości akcjonariuszem spółki Norylski Nikiel posiadającym 27 procent udziałów w spółce - czytamy w BiznesAlert.pl.

Drugi akcjonariusz jest zaniepokojony wydarzeniami z ostatnich kilku miesięcy w Norylsku i okolicach.

- To co dzieje się w Norylskim Niklu, sprawia, że zastanawiamy się, jak kompetentne jest zarządzanie i czy jest w stanie zarządzać taką firmą. Pojawia się również pytanie do rady dyrektorów, co można było zrobić, aby nie dopuścić do ostatnich wydarzeń, które wpływają na postrzeganie firmy zarówno przez organizacje środowiskowe, jak i akcjonariuszy - napisał Rusal w oświadczeniu.

- Zwróciliśmy się również do rady nadzorczej Norylskiego Niklu z propozycją uchwały (o rezygnacji ze stanowisk) i oczekujemy od Władimira Potanina jako zarządzającego firmą zmiany zarządu spółki, przeniesienie głównej siedziby z Moskwy do Norylska oraz zmiany polityki ochrony środowiska realizowanej przez kombinat - głosi oświadczenie.
Większościowym udziałowcem, który posiada 34,57 procent akcji jest Interros należący do Władimira Potanina. 27,8 procent udziałów należy do koncernu Rusal, reszta do mniejszych akcjonariuszy.

Pod koniec maja doszło do jednej z największych katastrof ekologicznych w historii Rosji. 21 tys. ton oleju napędowego z rozszczelnionego zbiornika przy elektrowni TEC-3 w Norylsku rozlało się do okolicznych rzek i jezior. Kilka tygodni później został odkryty nielegalny zrzut nieczystości ze zbiornika sedymentacyjnego do okolicznej tundry. 11 lipca doszło do wycieku paliwa lotniczego transportowanego starym rurociągiem. Do środowiska dostało się ponad 45 ton paliwa - przypomina BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE