ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bogdanka opublikowała wstępne wyniki finansowe za piewsze półrocze 2020 roku
15.07.2020r. 09:03

Lubelski Węgiel Bogdanka poinformowała o wstępnych wynikach finansowych Grupy za pierwsze półrocze 2020 roku. Mniejszy popytu na węgiel energetyczny w związku z ciepłą i wietrzną zimą w pierwszym kwartale i pandemią koronawirusa w drugim kwartale sprawił, że wyniki spółki są gorsze niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Jak wynika z komunikatu spółki szacowane przychody ze sprzedaży netto wyniosły 849,011 mln zł wobec 1,098 mld rok wcześniej zł. Bogdanka szacuje, że EBITDA za pierwsze półrocze 2020 r. wyniosła 221,108 mln zł, EBIT: 49,9 mln zł, a zysk netto: 36,669 mln zł. W pierwszym półroczu ubiegłego roku Bogdanka wypracował wynik EBITDA w wysokości 434,4 mln zł, EBIT wyniósł 241,8 mln zł, a zysk netto 197,9 mln zł.

Produkcja węgla handlowego w pierwszym półroczu 2020 r. wyniosła wyniosła 3,697 mln ton, wobec 4,825 mln ton rok wcześniej , a sprzedaż 3,522 mln ton (4,770 mln ton w pierwszym półroczu 2019 r.).

Jak wyjaśnia spółka wpływ na niższe wyniki operacyjne w pierwszym półroczu 2020 miał przede wszystkim zmniejszenie popytu na węgiel energetyczny ze strony energetyki zawodowej i ciepłownictwa. W I kwartale wynikało ono z ciepłej i wietrznej zimy, a w drugim - ze zmniejszenia zapotrzebowania na energię w kraju związanego z ograniczeniami wprowadzonymi w związku z pandemią koronawirusa, których skutkiem było spowolnienie procesów gospodarczych.
Zarząd przewiduje, że w całym roku 2020 produkcja węgla handlowego wyniesie ok. 8,2 mln ton.

Jak informuje spółka, w drugim kwartale nie wystąpiły zdarzenia jednorazowe mające istotny wpływ na prezentowane wyniki. Grupa zachowała płynność działalności we wszystkich obszarach, wprowadzając odpowiednie procedury bezpieczeństwa związane z zagrożeniem koronawirusem.

Ostateczne wyniki Bogdanka przedstawi w skonsolidowanym raporcie półrocznym Grupy Kapitałowej LW Bogdanka za pierwsze półrocze 2020 roku, którego publikację zaplanowano na 3 września 2020 roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE