ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zarząd JSW widzi prawdopodobieństwo odpisów w związku ze skutkami pandemii
15.07.2020r. 11:36

Zarząd JSW widzi prawdopodobieństwo aktualizacji wartości majątku trwałego, po analizach związanych z wpływem pandemii na biznes - podała spółka w komunikacie. Aktualizacja odpisów ma zostać uwzględniona w raporcie półrocznym.

"Działalność spółki i jej spółek zależnych będzie z dużym prawdopodobieństwem pod dalszym wpływem niekorzystnych zmian w następstwie pandemii i spodziewanego pogorszenia się kondycji finansowej, w związku z czym zarząd JSW identyfikuje prawdopodobieństwo aktualizacji wartości majątku trwałego ośrodków wypracowujących środki pieniężne" - czytamy w komunikacie Jastrzebskiej Spółki Węglowej.

Spółka zapowiedziała, że szacunki liczbowe będą kalkulowane zgodnie z postanowieniami MSR 36, niezwłocznie po ustaleniu ścieżek cenowych i zaktualizowaniu modeli finansowych dla poszczególnych ośrodków wypracowujących środki pieniężne, a wyniki przeprowadzonych testów zostaną przekazane odrębnym raportem.
Aktualizacja odpisów aktualizujących wartość majątku poszczególnych ośrodków wypracowujących środki pieniężne ma zostać uwzględnione w sprawozdaniach finansowym JSW sporządzonym na dzień 30 czerwca 2020 roku. Spółka podkreśla, z aktualizacja odpisów z tytułu utraty wartości bilansowej aktywów będzie mieć niegotówkowy wpływ na wysokość skonsolidowanego wyniku operacyjnego Grupy Kapitałowej JSW, bez wpływu na sytuację płynnościową spółki i Grupy Kapitałowej JSW.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE