ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Partnerem Strategicznym Muzeum Powstania Warszawskiego i patronem programu "Rodzinne spotkania z historią"
16.07.2020r. 08:30

PGE Polska Grupa Energetyczna kontynuuje i rozwija współpracę z Muzeum Powstania Warszawskiego. Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE i Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego podpisali umowę o strategicznym partnerstwie i objęciu przez PGE patronatem programu "Rodzinne spotkania z historią".

W ramach współpracy strategicznej PGE objęło patronat nad autorskim programem Muzeum "Rodzinne spotkania z historią". Celem programu jest rodzinne zwiedzanie Muzeum i udział w zajęciach prowadzonych przez edukatorów z Muzeum w formie interaktywnej gry.

Muzeum Powstania Warszawskiego to unikalne miejsce na mapie Świata, pielęgnujące pamięć o bohaterstwie naszych rodaków podczas II Wojny Światowej. Czujemy się zobowiązani do wspierania miejsc i instytucji, które upowszechniają wiedzę o tragicznych i ważnych wydarzeniach z polskiej historii - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

W 2020 roku przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. PGE wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowuje się do obchodów wydarzenia, aby oddać hołd Powstańcom, bohaterom wydarzeń sierpnia i września 1944 r. - W tym roku Grupa PGE zamierza podkreślić rolę energetyków w Powstaniu Warszawskim, a szczególnie 63 pracowników Elektrowni Powiśle, którzy tworzyli oddział kpt. Stanisława Skibniewskiego "Cubryny". Dzięki ich heroicznej postawie utrzymano dostawy energii elektrycznej dla Warszawy, co pozwoliło funkcjonować walczącemu miastu. Już dzisiaj zapraszam na 1 sierpnia na uroczystość złożenia wieńców połączoną z koncertem i pokazem multimedialnym na terenie dawnej elektrowni Powiśle - informuje Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

W związku z obchodami PGE zachęca do korzystania z aplikacji mobilnej "Tablice Pamięci", w której znajduje się mapa z lokalizacjami 167 Tablic Karola Tchorka. Za pomocą aplikacji można poznać historię miejsc upamiętniających niemieckie zbrodnie na ludności cywilnej Warszawy.

Od 1 sierpnia przez 63 dni w aplikacji mobilnej "Tablice Pamięci" wszystkie Tablice Tchorka poświęcone ofiarom, które zginęły w Powstaniu, zostaną oznaczone białoczerwoną flagą. Dzięki temu będzie można łatwiej zapoznać się z historią miejsc związanych z powstańczymi walkami. Dodatkowo aplikacja została poszerzona o relacje świadków tamtych wydarzeń.

Dzięki wsparciu Grupy PGE - Strategicznego Partnera Muzeum - realizujemy szereg znaczących przedsięwzięć, na czele z sierpniowymi uroczystościami. PGE pomaga nam realizować naszą misję i cel, dbając o to by wartości, którymi kierowali się Powstańcy walczący o wolną Polskę i jej stolicę, tworzyły międzypokoleniową więź. Cieszymy się, że pomimo trudności i ograniczeń związanych z pandemią, kontynuujemy współpracę a tegoroczne uroczystości również zorganizujemy razem - podkreśla Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

(770x433)
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE